comScore

Galatasaray Galatasaray

Yusuf Günay'dan Oğulcan Çağlayan ve Arda Turan tepkisi

12 Şubat 2021, Cuma 16:05
Yusuf Günay'dan Oğulcan Çağlayan ve Arda Turan tepkisi

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, gündemde yer alan konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Yusuf Günay, Oğulcan Çağlayan'a verilen cezayla ilgili, "Biz şimdi tüm dosyaları hazırlıyoruz. Mahkemeye başvuracağız. Gerekirse UEFA'ya gideceğiz. Bu karar hukuksuzdur." dedi.

"OĞULCAN ÇAĞLAYAN KARARI HUKUKSUZDUR"
"Oğulcan kararı ibretliktir. Oğulcan'ın Rizespor ile sözleşmesi sona eriyordu. Rizespor, Oğulcan'ın onayını almadan sözleşmeyi 1 yıl daha uzatıyor. Oğulcan bir gün bunun farkına varıyor. Bir yazıyla TFF'ye başvuru yapıyor. Sözleşmenin uzatılmasına yönelik karara benim rızam yok diyor. TFF görevlileri maalesef tüm sözleşmeyi iptal ediyor. Burada çocuğun hiçbir günahı yok. UÇK, bir futbolcuya men cezası veremez. Böyle bir karar daha önce verilmedi. İlk kez böyle bir karar veriliyor. Benzer kararlar daha önce UEFA'dan dönmüş durumda. UEFA, futbolcunun köle olmadığını belirtiyor. Rizespor, sözleşmeyi tek taraflı uzatıyor. Biz şimdi tüm dosyaları hazırlıyoruz. Mahkemeye başvuracağız. Gerekirse UEFA'ya gideceğiz. Bu karar hukuksuzdur."

"DERBİDE 3 BİN KİŞİ STADA GİRDİ"

"Derbide Türkiye'nin gözü önünde yaşananları herkes gördü. Usulsüz olarak stada giren insanlar vardı. TFF görevlisi, 3 bin kişinin stada girdiğini söyledi. Bu şahısların kimler tarafından, nasıl ve ne şekilde stada alındığı açıklanmalıdır. Biz her zaman kurallara uygun olarak davrandık. Bizim stadımıza bir tek kişi bile uygunsuz olarak giremez. Stada, sağlık çalışanı adı altında çok sayıda militan taraftar yerleştirip sonuca etki etmeye çalışıldı. Çok şükür böyle bir şey olmadı ve takımımız galip geldi."

"ARDA TURAN'A VERİLEN CEZA HUKUKSUZDUR"

"Arda Turan'a verilen ceza bir ilktir. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler üzerinden tedbirli olarak ceza verildi. Bu hukuka ve mantığa aykırıdır. Biz her olayda hukukun içinde kalacağımızı söylüyoruz. Galatasaray'ın düşmanı çok. Çünkü başarının düşmanı çok. Biz hukuk içerisinde mücadelemizi sürdüreceğiz."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!