comScore

Galatasaray Galatasaray

Yusuf Günay: 'Süper Lig oynanacak ve bitecek'

25 Nisan 2020, Cumartesi 22:14
Yusuf Günay: 'Süper Lig oynanacak ve bitecek'

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Süper Lig'in kalan maçları için yaptığı açıklamada "Bu lig oynanacak ve bitecek" diye konuştu.

FutbolArena - Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, koronavirüs hastalığını yendikten sonra ilk kez konuştu. Süper Lig'in kalan maçları için çıkan tartışmaları değerlendiren Yusuf Günay, TRT Spor'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

Yusuf Günay'dan Süper Lig ve Galatasaray açıklamaları


"8 Mart'ta maç için Sivas'a gitmiştik. Uçağın İngiltere'den geldiğini söylediler. O zaman içimize kurt düşmüştü. Abdurrahim Bey ve Fatih hocamızda pozitif çıkınca ben de test yaptırmaya karar verdim. Ve sonuç pozitif geldi. İnsanımız, başkasının hayatını kurtarmak için kendi hayatını seve seve tehlikeye atabiliyor. Dünyada böyle bir millet yok. Bu milletin bir parçası olduğum için son derece mutluyum."

"İNSANLAR BEŞİKTAŞ DERBİSİ ÖNCESİ BİZİ YANLIŞ ANLADI"
"Beşiktaş maçı öncesinde aslında maçların oynanması düşünülüyordu. Biz de ona göre tedbirlerimizi aldık. Perşembe günü seyircisiz onanmasına karar verildi. Biz kulüp olarak buna karşıydık. Madem bu salgın yaygınlaştı. Biz Avrupa'nın düştüğü hataya düşmeyelim dedik. Yine bir maç için görev yapan bin kişiye yakın insan oluyor. İnsanlar, 'Galatasaray bu maçı seyircisiz oynamak istemiyor' diye yorumladı ve bizi yanlış anladı."

"KULÜPLERİN EKONOMİSİ DERİNDEN ETKİLENDİ"

"Futbol kulüplerini ekonomik olarak çok derinden etkileyen bir durumla karşı karşıyayız. FIFA, aldığı bir kararla koronavirüs pandemisini olağanüstü bir hal olarak kabul etti. Neredeyse her gün en az 2-3 saat video konferansla toplantılar yapıyoruz. Kulübümüz bu süreçten en az zararla nasıl çıkar diye sürekli fikir alışverişi halindeyiz. Bu süreç bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Ümit ediyorum Galatasaray'ımızın lehine sonuçlanır."

"LİGİN HAZİRAN'DA BAŞLAYACAĞINI TAHMİN EDİYORUZ"

"Liglerin Haziran'da başlayıp, Temmuz ayında sonuçlanacağını tahmin ediyoruz. 2020 çok farklı bir yıl oldu. Güzel bir Kadıköy galibiyeti yaşadık. Bu sene şampiyonluk yolunda en önemli takımız. Bir takımın şampiyon olabilmesi için 4 unsurun bir arada olması lazım. "3T, 1Y" diyorum ben... Birincisi iyi bir taraftar grubu, ikincisi iyi bir takım, üçüncüsü teknik heyet, 'Y" ise iyi bir yönetim. Biz diğer iki şampiyonluğu tüm bunları sağladığımızda kazandık."

"ŞAMPİYONLUK ARTIK SON KULVARDA"

"Fatih hocanın sağlığı yerinde ve gayet iyi durumda. Artık önümüzde 8 maç var. Şampiyonluk artık son kulvarda... Bu yürüyüş içerisinde önümüzdeki sezonun planlanması yönünde açıklamamız olamaz. Galatasaray için doğru olanı yapmak çabası içerisindeyiz. Tabii ki çalışmalarımız devam ediyor. 

"BU LİG OYNANACAK VE BİTECEK"

"Liglerin iptal olması durumunda Galatasaray'ın bakış açısı nasıl olur?" sorusunu yanıtlayan Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay: "Böyle bir durum söz konusu değil. Bu lig oynanacak. Bu lig bitecek. Tüm konsantrasyonumuz Galatasaray'ın şampiyonluğu üzerinedir." yanıtını verdi.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!