comScore

Galatasaray Galatasaray

Yunus Akgün'ün transferinde Anderlecht'in planı

07 Şubat 2019, Perşembe 09:15
Yunus Akgün'ün transferinde Anderlecht'in planı

Galatasaray'ın genç futbolcusu Yunus Akgün için Anderlecht'in ısrarı devam ediyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da transferin son gününde Anderlecht'in transfer etmek istediği ancak olumsuz sonuçlanan Yunus Akgün transferinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Belçika ekibinin Yunus Akgün'ü hala takip ettiği ve sezon sonunda bu transferin 6 ay rötarlı da olsa gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.
 

Galatasaray Haberleri: Yunus Akgün, Galatasaray'dan ayrılacak mı?


Belçika ekibinin, Yunus Akgün'ü istediği ve sezon sonuna kadar da yine 18 yaşındaki oyuncuyu takip edip Mayıs ayında Galatasaray'ın kapsını çalması bekleniyor. Kısaca Anderlecht, 1 milyon euroluk komisyon talebi nedeniyle vazgeçtiği transferden Yunus'un menajerini değiştirmesi ile yeniden sezon sonunda masaya oturmak istediği öğrenildi.

MENAJERİNİ DEĞİŞTİRDİ
Ozan Kabak gibi Avrupa'ya açılma ve Anderlecht'e transferi temsilcisi Mike Stevic yüzünden bozulan Yunus Akgün menajeri ile yaptığı anlaşmayı feshetti. 3.5 milyon euro ve bir sonraki satışından yüzde 30 pay karşılığında Galatasaray ve Anderlecht'in anlaşmaya vardığı transfer, Yunus Akgün'ün menajeri Mike Stevic'in 1 milyon euroluk komisyon talebi sonrasında bozulmuştu.

1 milyon euroluk talebiyle iki tarafında planlarını bozan menajer Mike Stevic ile Galatasaraylı oyuncu Yunus Akgün yollarını ayırdı. Yunus Akgün, temsilciliği için menajer Hasan Anıl Eken ile anlaştı. Bundan sonra sarı kırmızılı oyuncu ile alakalı tek yetkilinin Eken olduğu belirtildi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!