comScore

Galatasaray Galatasaray

Yıldırım Demirören'den yabancı sınırı açıklaması ''11 yabancı yerine..''

17 Kasım 2017, Cuma 14:15
Yıldırım Demirören'den yabancı sınırı açıklaması ''11 yabancı yerine..''

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, son günlerin tartışma konusu olan yabancı sınırı gündemi hakkında konuştu.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyon (TFF) Yönetim Kurulu toplantısı bu kez İzmir'deki Altınordu Metin Oktay Tesisleri'nde düzenledi. Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören burada yabancı sınırlaması konusunda açıklamada bulundu.


TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den yabancı sınırı açıklaması


Yönetim Kurulu toplantısını genellikle Riva'da bulunan tesislerde yapmayı tercih eden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, toplantı için bu kez İzmir'deki Altınordu Metin Oktay Tesisleri'nde düzenledi. Demirören, yabancı sınırı hakkında da konuştu.

''SAHAYA 11 YABANCI İLE ÇIKILACAĞINA..''
TFF 1. Lig ekibi Altınordu'nun kadrosunda yabancı oyuncu oynatmadığının hatırlatılması üzerine Demirören, “Takdir ediyorum, devamını diliyorum, keşke bu rakam artsa. 11 yabancıyla çıkılacağına 8 yabancıyla çıkılsa sahalara. Altyapıya önem vererek, yerli oyuncuları yetiştirdiğimiz sürece zaten yabancı sorunu kendi kendine ortadan kalkacaktır” ifadelerini kullandı.

''BİRKAÇ OYUNCU KAZANDIĞIMIZA İNANIYORUM''

A Milli Futbol Takımı'nın oynadığı hazırlık maçlarıyla ilgili bir soru üzerine Demirören, “Hazırlık maçının adı hazırlık, yani ilerideki hedeflerine hazırlanma. Burada galibiyet diye bakmamak lazım, hazırlığa koyduğun, takıma koyduğun oyunculardan kaçını kazanabiliyorsun hedeflere ulaşmak için ona bakmak lazım. Başarılı olabilecek mi, kuracağın takıma motive olabilecek mi, zaten onun için de belli yaşa gelmiş, tecrübeli oyuncular olmadan bu hazırlık maçlarını oynadık. Sakın yanlış anlaşılmasın, onlar çağrılmayacak değil, onlar bizim asil oyuncularımız ama gençleri denemek için de bir imkanımızdı bu hazırlık maçı.

Daha önümüzde 4 tane daha hazırlık maçı var hem Martta hem Mayıs ayında. Tahmin ediyorum ki buna da gençlerle çıkacak hocamız, mühim olan oynayacak, hedef 11'ine yeni oyuncuları katabilmek. Onun için de bir kaç oyuncuyu kazandığımıza inanıyorum ki bugüne kadar milli takım listesinde olmayan oyunculardı” dedi.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)