comScore

Galatasaray Galatasaray

Yıldırım Demirören'den küfür için savcılık çağrısı

07 Ocak 2019, Pazartesi 13:11
Yıldırım Demirören'den küfür için savcılık çağrısı

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, MHK'nin kış seminerinde yaptığı açıklamada Türkiye Kupası'nda son 16 turundan itibaren VAR sisteminin uygulanacağını söyledi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'e verilen ilk yarı arasında seminer düzenleyen MHK, FIFA kokartı takacak olan hakemlere kokartlarını takdim etti. Seminerde konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Süper Lig'in ilk yarısını iyi bir şekilde geçirdiklerini belirterek, "Hiçbir takım için hakemlerimizi feda etmeyeceğiz" dedi.

"HAKEMLERE KOLAY KÜFÜR EDİLEMEZ"
Antalya'da düzenlenen MHK'nin kış seminerinde söz alan Yıldırım Demirören şunları söyledi:

"VAR'ın uygulanmasından dolayı MHK, bazı hakem arkadaşlarımızı dinlendirme kararı aldı, doğru bir karardı. Hiçbir kulübümüz için hakemimizi feda etmeyiz. Hakemlerimizden ricam, maçta size kim hakaret veya küfür ediyorsa, kendisini alkışlayın ki öğrensin. Siz onun seviyesine düşmeyin, onlar sizin seviyenize çıksın. Hakeme bu kadar kolay hakaret edilemez, küfür edilemez. Geçen sen 40 kere hakeme küfür edildi. Bu sene 21 defa edildi. Kimse hakemlerden özür dilemedi ama 'küfür ettim, fazla ceza verildi' tartışıldı. Kardeşim önce saygılı ol. Orada Türk bayrağı, Türk hakemi var. Önce saygıyı öğrenin ki sonra cezasını tartışalım."

"SAVCILIĞA VERİN"

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'dan ricada bulunan Demirören, şöyle konuştu:

"Biz federasyon olarak veya hakemler olarak kişileri savcılığa veremeyiz ama bizim her aldığımız disiplin kararı Adalet Bakanlığı tarafından takip ediliyor. Sizden ricamız, bizim hakemlerimize hakaretten dolayı disipline gönderdiğimiz o kişileri savcılığa vermeniz. Çünkü Türk futbolu ancak onlar düzeldiği zaman düzelecek. Çünkü o kişiler hem kulüpleri camiaları temsil ediyor benim hakemim de Türkiye'ye temsil ediyor. O nedenle herkes saygılı davranmalı. Bunu hep beraber kesmek zorundayız. Size maçta kim hakaret ederse kendisini alkışlayın ki öğrensin. Siz onun seviyesine düşmeyin onlar sizin sevinize çıkmak durumunda kalsınlar."


"TÜRKİYE KUPASI'NDA DA VAR UYGULANACAK"

"Türkiye Kupası'nda son 16 turundan itibaren VAR sistemi kullanımı başlayacak. Allah sizlere hakem şansı versin. İlk yarı harika geçti, ikinci yarı bundan daha iyi geçecek."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"