comScore

Galatasaray Galatasaray

Yıldırım Demirören'den flaş yabancı sınırı açıklaması ''Kalite yükseldi ama..''

12 Ekim 2017, Perşembe 15:51
Yıldırım Demirören'den flaş yabancı sınırı açıklaması ''Kalite yükseldi ama..''

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yabancı sınırı hakkında Hürriyet Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Ampute Milli Takımı adına düzenlenen ödül töreni sonrasın yabancı sınırı ve olaylı derbinin hakemi Ali Palabıyık hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Yıldırım Demirören, Ali Palabıyık için 'Verdiği 7 karardan 5'i doğru' yorumunda bulundu.


TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den yabancı sınırı açıklaması


Hürriyet Gazetesi'nde konuşan Yıldırım Demirören, yabancı futbolcuların Süper Lig'e kalite kattığını ve tribünlerin doluluk oranına etki ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı;

''YABANCI OYUNCULAR KALİTEYİ YÜKSELTTİ''
“Yabancı oyuncunun gelmesi ile futbolda kalite yükseldi, yerli oyuncu fiyatları düştü. Tribünlerin dolması da kaliteli yabancıdan dolayı. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.”

''SINIRIN BU SEZON DEĞİŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL, ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ''
“Yabancı kontenjanı 2019'a kadar geçerli. Şu an için yeni bir düzenleme olmaz sınırsız kaldırılması için. Ancak sezon sonunda yedek kulübesinde bekleyen yabancı sayısı azaltılabilir. Biliyorsunuz bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın beyanatları var. Bu beyanatları önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın sözleri ilk yönetim kurulu toplantımızda sahadaki Türk oyuncu sayısını nasıl artırırız bunun çalışmasını yapacağız.”


Yıldırım Demirören'den Fenerbahçe - Beşiktaş maçı hakemi Ali Palabıyık yorumu


Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan olaylı derbinin adamı Ali Palabıyık hakkında da konuşan Yıldırım Demirören şu ifadeleri kullandı;

“Hakemler günah keçisi ilah ediliyor. Kulüpler ve teknik adamlar, yanlış transferler tercihlerini, sahaya sürülen yanlış kadroları sorgulamayıp, sadece hakemler üzerinde yoğunlaşıyor. Dünyanın her tarafında hakem hatası oluyor, Avrupa Şampiyonası'nda da, Dünya Şampiyonası'nda da ama hiçbir ülkede bu kadar tartışılmıyor. Mesela Ali Palabıyık, derbide 7 karar verdi. 5'i doğru, biri yardımcısının hatası (Negredo'nun golü). Diğeri Cenk'in ayağına basılmasında penaltı olayı. Ama onu ekrandan tekrar pozisyonlarda herkes gördü. O pozisyon yaşanırken kimse fark etmedi.”

''EN BÜYÜK SORUNUMUZ ALT YAPI''

“Kulüpler altyapıya yatırım yapmıyor. Kulüpler bizden altyapıya bütçesi istedi. Yıllık olarak Bu rakam toplamda 50 milyon TL. Bu çok abartılı bir rakam. Federasyonda böyle bir para yok. Ayrıca kulüplerin altyapısındaki antrenörler, futbolculuğu bırakan isimler. Bunların kaçı faydalı oluyor, işte burası soru işareti. Biz TFF olarak altyapıya eğiliyoruz. Emek harcıyoruz. Ama kulüpler kendi oyuncusunu yetiştirmiyor.”

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.