comScore

Galatasaray Galatasaray

Yeni sezon öncesi koronavirüs alarmı

14 Ağustos 2020, Cuma 13:58
Yeni sezon öncesi koronavirüs alarmı

Süper Lig'de yeni sezon öncesi hazırlık kampları devam ederken takımlardan koronavirüs test sonuçlarında pozitif vakalar gelmeye devam ediyor.

FutbolArena - Süper Lig'de yeni sezon öncesi takımların çalışmaları başladı. Ülkelerinden dönen futbolcuların da katılımıyla birlikte idmanlar yapılırken koronavirüs testleriyle ilgili pozitif vaka sayıları da artmaya başladı. Fenerbahçe'de test sonucu pozitif çıkan oyuncunun ardından Galatasaray ve Trabzonspor'da da pozitif vaka tespit edildi.

FENERBAHÇE, GALATASARAY VE TRABZONSPOR'DA POZİTİF VAKA
Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Profesyonel futbol takımımız oyuncularından birinin ve teknik ekipten bir çalışanımızın sonuçlarının pozitif olduğu test sonuçları ile tespit edilmiştir.

Testte pozitif çıkan oyuncumuz ve teknik ekip çalışanımız ev izolasyonuna alınmış ve tedavilerine başlanmıştır. Konu hakkında gelişme oldukça tekrar kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray, tatil dönüşü yapılan korona virüs testlerinde iki futbolcunun sonucunun pozitif çıktığını açıkladı.

Sarı-kırmızılıların resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Kulübümüz tarafından, 2020-2021 sezonu öncesi Galatasaray Futbol Takımı oyuncuları, teknik heyetimiz, performans, sağlık, idari ve destek kadrolarındaki çalışanlarımız için sponsor hastanelerimiz Medical Park'ın ve Liv Hospital'ın katkılarıyla tatil dönüşü yapılan Covid-19 PCR testleri sonrası, iki oyuncumuzun sonuçlarının pozitif olduğu tespit edilmiştir. Klinik şikayeti olmayan oyuncularımız için izolasyon ve tedavi sürecine başlanmıştır. Konu ile ilgili yeni bir gelişme oldukça kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir" denildi.

Trabzonspor'da 1 futbolcunun korona virüs belirtilerini hissetmesi nedeniyle yapılan testin sonucunda sonuç pozitif çıktı. Bordo-mavililerin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada oyuncunun genel sağlık durumunun iyi olduğu, ev izolasyonuna alındığı ve tedavisine başlandığı belirtildi. Trabzonspor'da 17 Ağustos tarihinde yeni sezon hazırlıkları için tesislerde toplanacak futbolcular için ise aynı gün gruplar halinde korona virüs testi yapılacak.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"