comScore

Galatasaray Galatasaray

Yeni MHK Başkanı Sabri Çelik oldu (Sabri Çelik kimdir?)

15 Şubat 2019, Cuma 13:55
Yeni MHK Başkanı Sabri Çelik oldu (Sabri Çelik kimdir?)

TFF Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Sabri Çelik'in getirilmesine karar verdi.

FutbolArena - Yusuf Namoğlu'ndan boşalan MHK Başkanı koltuğuna Sabri Çelik oturdu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) resmi internet sitesinden yapılan açıklamada yeni MHK Başkanı'nın Sabri Çelik olduğu açıklandı. Yeni MHK Başkanı Sabri Çelik kimdir? Detaylar haberimizde. 


Yeni MHK başkanı kim oldu? MHK Başkanı Sabri Çelik kimdir?


Türkiye Futbol Federasyonu görevinden istifa eden Yusuf Namoğlu'nun yerine Sabri Çelik'in getirildiğini açıkladı. Geçtiğimiz hafta Galatasaray - Trabzonspor maçı sonrasında yaşanan olaylar sonrasında istifa eden Yusuf Mamoğlu'nun yerine Sabri Çelik göreve getirildi. 

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden atama hakkında bilgi verildi. İşte yeni MHK Başkanı ve üyeleri.
''TFF Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Sabri Çelik'in getirilmesine karar verdi. Sabri Çelik başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

BAŞKAN

Sabri Çelik

ÜYELER

Mustafa Çulcu
Muhittin Boşat
Ünsal Çimen
Kamil Abitoğlu
Hakan Sivriservi
Ferhat Gündoğdu
Nihat Mızrak
Hamza Mısır''

MUSTAFA ÇULCU'NUN GÖREVİ NE OLACAK?

Daha önce de MHK Başkanlığı yapan Mustafa Çulcu, Başkanlık için ilk düşünülen isimdi. Fakat ardından Sabri Çelik ismi gündeme geldi ve Mustafa Çulcu'nun Başkan Vekili statüsünde yer alarak MHK'de etkin bir şekilde görev yapmasına karar verildi.


MHK Başkanı Sabri Çelik hakkında bilgi


Sabri Çelik 16 Haziran 1956 doğumlu. 56 yaşındaki Sabri Çelik yaş haddinden hakemliği bırakanlar sınıfında yer aldı. Sabri Çelik daha önce de Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevini yapmıştı. 
2004/2005 sezonunda 2004-2005 Sezonu Süper Lig Hakem-Yardımcı Hakem Ara Semineri"ne "Tahkim Kurulu kararı" ile katılan ve seminer ortasında "şok" bir kararla Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Sabri Çelik'e istifasını sunan Klasman Hakemi Mutlu Çelik giderayak "şok" açıklamalarda bulunmuştu ve bu olay o yıla damgasını vurmuştu. Mutlu Çelik, Sabri Çelik hakkında "Benim MHK başkanım, yüzüme bile bakmadı. Akşam düşündüm ve karar aldım. Ben bu adamların masallarını çok dinledim. Bugün baktım hala masal anlatıyor. Otelin antettli kağıdını aldım ve istifamı yazdım. Bundan sonra disiplin kurulu şahitleri dinlemeden ceza veremeyecek. Başkan Levent Bıçakçı ve Başkan Yardımcısı Şekip Mostaroğlu avukatmış. Levent beyin vergi numarasını öğrenip, vekaletimi göndereceğim. Bundan sonra benim davalarıma da baksın." ifadelerini kullanmıştı. 

2004 YILINDA MHK BAŞKANLIĞINA SEÇİLMİŞTİ

Sabri Çelik, 2004'te Mehmet Ali Yılmaz ile seçimlere girerek MHK Başkanı olmuştu. , Sabri Çelik başkanlığındaki kurul, 83 oy alarak yarışı kazandı.MHK'da asil ve yedek üye olarak şu isimler yer aldı: Asil: Sabri Çelik (başkan), Muhittin Boşat, Necmi Temizel, Mevlüt Güzel, Murat Ilgaz, Alican Lakot, Mahmut Çetiner, Ali Kunak, Salih Türktunç Yedek: İsmet Cengiz, Mehmet Çayan, Mekki Keskin, Musa Eryılmaz, Dursun Cumali Sucu, Erdoğan Alan, Metin Karaarslan, Nazif Altınpınar, Yaşar Karaca.

Spor Toto Süper Lig takımları ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)