comScore

Galatasaray Galatasaray

Ve Fatih Terim'den şampiyonluk sonrası ilk sözler

19 Mayıs 2018, Cumartesi 22:14
Ve Fatih Terim'den şampiyonluk sonrası ilk sözler

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Göztepe maçının ardından basın toplantısında kazanılan şampiyonlukla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Göztepe maçının ardından kazanılan şampiyonluk sonrasında basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 


Fatih Terim'in Göztepe maç sonu basın toplantısı


"ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HAK ETTİK"

Kulübümüzün 21, benim 7. şampiyonluğum. Anamızın ak sütü gibi hak ettik. Tüm camia, teknik heyetimize ve bu takıma emek veren herkese teşekkür ediyorum. Tüm yardımcılarıma teşekkür ediyorum. 
"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER"

Daha evvel emeği geçen başkan yöneticilere, şimdi başkan ve yöneticilere çok teşekkür ediyorum. Daha önceki hocalar, profesyonel hocalara teşekkür ediyorum. Son parantezi de en önemli kısma ayrıldım. Dünyadaki bütün Galatasaray taraftarlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Hiçbir yerde bizi yalnız bırakmayan, kendi stadımızda bize müthiş katkı veren 12. adam taraftarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. 

"TÜM AİLELERİMİZE..."

Unutmadığım bir konu var. Tüm ailelerimize, oyuncuların ailelerine, herkesin eşine çocuğuna bu şampiyonlukta olan katkıları için sonsuz teşekkür ediyorum. 

"YARINDAN İTİBAREN UEFA'NIN KARARI DOĞRULTUSUNDA..."

Bir sürü şeyi geride bıraktık. Allah'a çok şükür bu şampiyonluğu kucakladık. Onun için çok mutluyum. Yarından itibaren Ali Sami Yen'de şampiyonluğu kutlayacağız ama yarın sabahtan itibaren bizim esas işlerimiz var. UEFA'nın açıklayacak olan kararını başkanla göreceğim. Kimi alıyoruz, kimi alamıyoruz. O işlere bakmamız lazım." 

"BEN GİTTİĞİMDE KİMSE TEŞEKKÜR ETMEDİ AMA..."

"Ben gittiğim zaman kimse teşekkür etti mi? Hayır. Ancak ben buna özen gösteriyorum. O yüzden biz geldik böyle olduktan ziyade herkesin hakkını vermemiz lazım. Her ne kadar önde ben de görünsem, bu şampiyonlukta herkesin bir emeği var. Bu takıma bizden önce hizmet edenler var. Kimseyi atlamadan herkese teşekkür etmek istedim." 

Fatih Terim basın toplantısında Ünal Aysal döneminde görevine son verilmesiyle ilgili bir gönderme yaptı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"