comScore

Galatasaray Galatasaray

Ünal Aysal'dan yabancı kuralı yorumu! "Galatasaray için hazırlanmış komploydu"

25 Temmuz 2020, Cumartesi 14:46
Ünal Aysal'dan yabancı kuralı yorumu!

Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, Sözcü Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu. Aysal, başkanlığı döneminde getirilen yabancı oyuncu kuralının Galatasaray'ın önünü kesmek için yapılan bir komplo olduğunu söyledi. İşte Aysal'ın öne çıkan sözleri:

"ATATÜRK'Ü İYİ ANLAYAMADIK"
"Atatürk'ü anlayabilmiş olduğumuzu zannetmiyorum. Bir devrin adamı değil. Bir çağın adamı. 10-20 değil, 100 yılın adamı. Atatürk'ü çok iyi anlamış olsaydık, onun seviyesindeki beyinlere sahip olurduk. Ancak aynı seviyedeki beyinler aynı şekilde düşünüp iletişim kurabilirler."

"10 SENEDİR OKUMADIĞIM KADAR FAZLA KİTAP OKUDUM"

"Pandemi sürecinde her türlü tedbiri aldım. Brüksel'den İstanbul'a geldim. 14 gün karantinada bekledim. Sonra 65 yaş yasakları çıkınca 2.5 ay daha evde kaldım. Bana faydası oldu. Günde 1.5 saat spor yaptım. Evde kurduğum ofiste günde 6-7 saat normal mesaimi gerçekleştirdim. 10 senedir okumadığım kadar fazla kitap okudum."

"YABANCI KURALINI BİZE KARŞI BİR FREN OLARAK KULLANDILAR"

"2 yıl üst üste başarılı bir süreç yakaladık. Başarıyı başka bir seviyeye taşıyacakken bize fren olarak o dönemde yabancı kuralını uygulamaya aldılar. Unutulmaz Juventus ve Schalke maçlarına imza attık. Adamları sahalarında mağlup ettik. Ülkemize döndük, önümüze play-off çıkardılar. Sonra yabancı kuralını getirdiler, sayıyı 5 indirdiler. Bugün kulüpler 8 yabancıya itiraz ediyor. O dönem yabancı kuralı kararını alanların ortaya çıkardığı yetenek Tarık Çamdal'dı! Yabancı kuralı Galatasaray için özel olarak hazırlanmış bir komploydu. İstifa sebeplerimden bir tanesi budur. Devam etseydim bu komplolar sürerdi."

"MUSTAFA CENGİZ, DURSUN ÖZBEK'TEN BAŞARILI"

"Eski bir başkan olarak mevcut dönemi değerlendirmem çok doğru olmaz. Ama Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'ten daha başarılı. Bütün başkanlar kulüpleri için en iyisini ister ama Ali Koç'taki istek ve arzu farklı. Hiçbirimiz onun kadar kulüplerimizin fanatiği olmadık."

"OKAN BURUK, GALATASARAY'A GELEBİLİR"

"Başakşehir'in şampiyonluğu istikrarlı bir çalışmanın sonucu. Trabzonspor yerine Galatasaray yarışta olsaydı, şampiyon olması mümkün değildi. Okan Buruk, futbol eğitimini kazanmayı bilen bir camiada aldı. Galatasaray'da yetişti. Galatasaray'ın başına bir Türk teknik adam gelecekse bu, Okan Buruk olabilir."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!