comScore

Galatasaray Galatasaray

Ünal Aysal'dan Fenerbahçe'ye: "Kadıköy'de yine kupa kaldırırım"

20 Nisan 2019, Cumartesi 09:43
Ünal Aysal'dan Fenerbahçe'ye:

Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, Kadıköy'de kupa kaldırıldığı dönemle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile galatasaray arasında oynanan derbi sonrası tartışmalar devam ederken sarı kırmızılı kulübün eski başkanlarından Ünal Aysal açıklamalarda bulundu. Kadıköy'de kazanılan şampiyonluk hakkında konuşan Aysal, "Yine olsa yine Kadıköy'de kupa kaldırırım" dedi. Akşam Gazetesi'ne konuşan Ünal Aysal'ın açıklamaları şu şekilde:

"KADIKÖY'DE YİNE KUPA KALDIRIRIM"
"Fenerbahçe'nin sahasında kupa kaldırdığımızda söylendiği gibi karşı tarafla bir anlaşma yapmadık. ‘Kazanan taraf gerginlik olmasın diye kupayı kaldırmayacak' gibi bir durum olmadı. Öyle bir anlaşma yapılmış olsaydı, kupa oraya getirilmezdi. Kupa oraya Fenerbahçe'nin talebi üzerine getirildi. Madem kaldırılmayacaktı kupa, oraya niye getirilip, bekletilsin? Protokol tribününde birçok önemli kişi vardı. O kişiler kupayı vermek için oradaydı. Kupanın verilmesinden daha tabi ne olabilir ki! Bütün bir sezon milyonlarca taraftar, oyuncular ve siz, bu anı bekliyorsunuz. Dünyanın zamanı ve parası harcanıyor. Böyle bir hazırlık içindesiniz. Her şey o kupa için. O kupa kaldırılmayacaksa bu kadar heyecanın yaşanmasına ne gerek var ki! Benzer durumda tabii ki aynısını yapardım."

"MUSTAFA CENGİZ SEÇİME GİTMELİ"

"Yönetimin ibra edilmemesi gibi bir olay yaşandı. Genel kurulun kararları bütün demokratik kararlar gibi kurul kararıdır, ona riayet etmek zorundayız. Bu önlenebilir miydi? Aslında kurulun havasından suyundan bunu anlayabilirlerdi. Bu sefer tespit edilemedi ve böyle bir karar çıktı ortaya. Buna da saygı göstereceğiz. Dursun Özbek, genel kurulun mesajı sonrası tekrar seçime gitti. Bence aynısı yapılabilir” dedi. Aysal, sözlerini şöyle sürdürdü: Yeni bir seçim olur. Şimdiki başkanımız yine aday olur ve kazanma şansı vardır. Bir de şu var. İbra edilmeyen başkan tekrar aday olamaz diye bir kuralımız var. Olay orada biraz çatallaşıyor. Genel kurulu moral olarak kötü etkileyen bazı konuşmalar ve eylemler oldu. Böyle bir karar çıktı. Hepimiz mutsuzuz. Ama seçim yapılmalı. Kurallar böyle söylüyor. G.Saray Başkanı da hassasiyet gösterip, gerekli kararı alacaktır: Baskı yapmaya gerek yok. Bırakalım kendisi bu kararı alsın."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!