comScore

Galatasaray Galatasaray

Ünal Aysal'dan Avrupa Süper Ligi itirafı! 'Galatasaray'

20 Nisan 2021, Salı 10:39
Ünal Aysal'dan Avrupa Süper Ligi itirafı! 'Galatasaray'

Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, Avrupa Süper Ligi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, Avrupa Süper Ligi ile ilgili 2013 yılında yaptığı açıklamalar hakkında konuştu. Sözcü Gazetesi'ne konuşan Aysal, "Eğer Avrupa Süper Ligi organizasyonuna Türkiye'den bir takım katılacaksa bu net olarak Galatasaray'dır" dedi.

"ADALETLİ BİR DÜZEN ŞARTTI"
"Bu, büyük bir ihtiyaçtı. Aslında geç kalındı. Yeni ve adaletli bir düzen şarttı. UEFA saygınlığını ve güvenirliliğini yaşanan skandallardan yitirdi. Kara para aklama iddiaları falan anlamsız ve karşılığı olmayan bir suçlama."

"2013 YILINDA İLK SÖYLEYEN BENİM"

"Bunu Avrupa'da ilk defa ifade eden benim. Juventus Başkanı Agnelli ile 2013 yılında BBC'de katıldığımız açık oturumda söylemiştim. O dönemde UEFA'nın gelir dağılımı içindeki haksızlıklardan bahsettim. Mesela Juventus ile aynı başarıyı kazanmıştık onlar bizden 4 kat fazla kazanıyordu. ‘Düzeltilmesi gerekir' demiştim. Dediğim gibi oldu, sonunda organizasyon dağıldı. O dönemde ‘Avrupa Ligi'ni kurmak zorundayız ve kuracağız' dedim. Bunu söylememin hemen ertesi günü Almanya'dan çok büyük tepki geldi. Rummenigge ve Beckenbauer, Şampiyonlar Ligi dışında bir lige ihtiyaçları olmadığını söylemişlerdi."

"ÜLKEMİZİN DÜNYADA EN BÜÜYK MARKASI GALATASARAY'DIR"

"Eğer Avrupa Süper Ligi organizasyonuna Türkiye'den bir takım katılacaksa bu net olarak Galatasaray'dır. Sporda ülkemizin dünyada en büyük markası Galatasaray'dır. Avrupa'da kupası olan, ülkenin tek dört yıldızlı takımı olması bile bunun için yeterli bir sebeptir. Ayrıca vizyonu itibariyle Türkiye ayağında Galatasaray bu formata en uygun camiadır."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!