comScore

Galatasaray Galatasaray

Ümit Davala: "Fikstürler değişir ama Mayıslar asla değişmez"

18 Temmuz 2019, Perşembe 01:26
Ümit Davala:

Ümit Davala fikstür çekimi sonrası "Fikstürler çok önemli değil!  2011-12 sezonunda fikstür çekildi şampiyon olduk, sonra tekrar bir fikstür yapıldı yine şampiyon olduk." göndermesinde bulundu.

FutbolArena - Galatasaray yardımcı antrenörü Ümit Davala GS TV'ye konuştu. Fikstür yorumlarında bulunan Ümit Davala, ardından Süper Kupa hakkında yaptığı açıklamada "Süper Kupa finali oynanmamalı. Kupa otomatikman Galatasaray'a verilmeliydi." dedi.
 

Ümit Davala'nın Galatasaray, Süper Kupa ve fikstür açıklamaları


"Umarım herkes kazasız, belasız, cezasız bir sezon geçirir. Fair Play kriterleri çerçevesinde. Denizlispor'da 9 sene sonra Süper Lige yükseldi. Kolay olmayacaktır elbette, iyi hazırlanacaktır. Ama biz Galatasaray'ız! Geçen sezon 21-22 maçtır namağlup gidiyorduk. Ta ki Sivasspor maçına kadar! Bu seriyi devam ettirmek istiyorduk. Olmadı, inşallah sezona galibiyet ile başlamak istiyoruz.
Geçen sene de aynı şekilde ilk maçta sahamızda oynadık Fenerbahçe karşılaşmasını. İkinci devrede deplasmanda berabere kalıp kalan maçları kazanarak şampiyon olmuştuk."

"FENERBAHÇE'YE KARŞI İYİ SONUÇ İSTİYORUZ"
Gerçi Fenerbahçe maçları içerde, dışarda fark etmiyor! Fenerbahçe maçları her zaman çekişmeli geçiyor. Dolayısı ile sahamızda taraftarımız önünde maçı da kazanmak istiyoruz. Fenerbahçe'ye karşı iyi sonuç almak istiyoruz. 

"2012'DE TEKRAR BİR FİKSTÜR YAPILDI, YİNE ŞAMPİYON OLDUK"

Geçen seneki gibi fikstür. Trabzon deplasmanında geçen senede çok zorlanmıştık. Farklı mağlup olduk. Fikstürler çok önemli değil!  2011-12 sezonunda fikstür çekildi şampiyon olduk, sonra tekrar bir fikstür yapıldı yine şampiyon olduk. Bunlar çok önemli değil. Her takımla içerde, dışarda oynayacağız. Kolay bir maç yok kesinlikle!

"FİKSTÜRLER DEĞİŞİR AMA MAYISLAR DEĞİŞMEZ"

"Normalde bu maçın oynanmaması gerekiyor bana göre. Türkiye Kupası şampiyonu ve Süper Ligin şampiyonu da Galatasaray! Otomatikman kupanın Galatasaray'a verilmesi gerekiyor bana göre.
Bu maça hazırlanıyoruz. Bugün çok güzel bir şey paylaşıldı sitemizde. Fikstürler değişir ama Mayıslar asla değişmez!"

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (16 Ağustos 2019)