comScore

Galatasaray Galatasaray

ultrAslan'dan Duygun Yarsuvat'a sert tepki!

29 Mart 2019, Cuma 16:18
ultrAslan'dan Duygun Yarsuvat'a sert tepki!

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan'dan eski başkan Duygun Yarsuvat'a sert tepki geldi.

FutbolArena - Galatasaray'da olağan genel kurulda yönetimin idari açıdan ibra edilmemesiyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Sarı kırmızılı kulübün eski başkanlarından Duygun Yarsuvat'ın açıklamaları camiada gündem belirledi. Galatasaray yönetiminin de tepki gösterdiği açıklamalarla ilgili ultrAslan'dan da tepki geldi. 

Galatasaray Haberleri: ultrAslan'dan Duygun Yarsuvat açıklaması
ultrAslan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Galatasaray Camiası üzerinde tahakküm kurmak için ne eylemde ne söylemde sınır tanımayan köhne liseci zihniyetin bayrak taşıyıcısı Eski GEÇİCİ Başkan Duygun Y. zamanında yaptığı "DAĞDAN İNİP ŞEHİRDEKİLERİ KOVUYOR" temalı KAFATASÇI söylemini övünerek yinelediğini öğreniyoruz.

Kendini ülkenin saygın hukukçularından sanan ama söz konusu Galatasaray'ı bir zümrenin elinde tutabilmek olunca eleştiri adabından dahi kopan, liseci zihniyetlerini gizlemek için "Liseli - Lisesiz" ayrımı yapan bu KONTROLSÜZ İNSAN "HAD AŞMAYI" hızla sürdürüyor.

Galatasaray taraftarına karşı takındığı ahlaksız ve kindar tavrı yeterince itici iken, görüyoruz ki artık Genel Kurul'a üye olabilmiş, hatta yönetime seçilmiş insanlara da bu tavrı gösterecek cüreti kendinde bulabiliyor! Bu tavırla yönetim devirmeyi marifet sanıyor!

Taraftarın ve camianın büyük bölümünün iradesinin yok sayıldığı Genel Kurul'da, kendi küçük zümrelerinin dışında kalanların iradelerini ipotek altına almaya çalışan hastalıklı zihniyet artık Galatasaray'da karşılık bulmadığı gibi, her geçen gün daha çok nefret çektiği aşikardır!

Camiamızın sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmesi için bu sorunlu zihinlerin kendine kalkan ettiği Genel Kurul yapısının değişmesi ve "HİÇBİR ŞEKİLDE HİÇBİR ZÜMRENİN TAHAKKÜM KURAMAYACAĞI, DEMOKRATİK VE YENİLİKÇİ BİR TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ" ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Aksi takdirde bu zümrenin ve arkasından yetiştirdiği biatçı kardeşlerinin Galatasaray'ı geleceğe taşıyacak değil Galatasaray'ın geleceğini çalacak hamleleri utanmadan yapacağını bugüne kadar gördük ve bundan sonra da göreceğiz!

Had aşanlara, isimlerinden bağımsız başkanlık makamını ve taraftarını aşağılamaya kalkanlara, Galatasaray'ın sahibi olduğunu sananlara, bugüne kadar gerçek Galatasaraylılar olarak kenetlenerek cevap verdik, aynı kenetlenme ile Galatasaray'ımızın geleceğini inşa edeceğiz!

Galatasaray halktır, halkındır! Liseci, kafatasçı elitistlerin değil!"

DUYGUN YARSUVAT NE DEMİŞTİ?

Sözcü Gazetesi'ne konuşan Duygun Yarsuvat, "Dağdan inip şehirliyi kovamazsınız. Bu ifadeyi Mustafa Cengiz için kullandım. Genel kurul sonrası yapılmış bir açıklama değil. Isıtılıp ısıtılıp servis ediliyor. Genel kurul sonrası söylemişim gibi gösteriliyor. Taraftarın tepkisini görüyorum. Ancak kulübü taraftar veya ultrAslan yönetmiyor. Genel kurul, Galatasaray menfaatinin dışında hiçbir şey düşünmez. Alınan karar da gerekli görüldüğü için alınmıştır. Genel kurul oylama yaptı. Ve idari yönden ibra etmedi." demişti

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"