comScore

Galatasaray Galatasaray

Ukrayna'da ligler ertelendi! Avrupa'da Türkiye ve Belarus kaldı

17 Mart 2020, Salı 18:56
Ukrayna'da ligler ertelendi! Avrupa'da Türkiye ve Belarus kaldı

Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko, hükümete liglerin askıya alınması çağrısında bulundu. Liglerin ertelenmesine karar verilirken, Avrupa'da 2 lig kaldı.

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa'da ligleri ertelemeyen Ukrayna, Belarus ve Türkiye kalmıştı. TFF Başkanı Nihat Özdemir seyircisiz oynama kararının geçerli olduğunu açıklarken, Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko ise erteleme çağrısında bulundu. Ukrayna'da bu çağrı olumlu sonuçlandı ve ligler süresiz olarak ertelendi.
 

Avrupa'da ligleri ertelemeyen ülkeler


Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko, "Ukrayna'da ligleri süresiz olarak askıya almayı planlıyoruz." açıklaması yaparak hükümete çağrıda bulundu. Bu çağrının ardından Ukrayna'da ligler süresiz ertelendi.

AVRUPA'DA DEVAM EDEN 2 ÜLKE KALDI
Belarus Futbol Federasyonu ise UEFA toplantısından sonra liglere devam etme kararı aldı. Ukrayna liglerin ertelenmesiyle Avrupa'da maçlara devam eden 2 ülke Türkiye ve Belarus oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "Her dakika durum değişebilir. Şu anda alınan karar geçerlidir. Nisan ayı sonuna kadar maçlar seyircisiz devam edecektir." ifadelerini kullandı.

NİHAT ÖZDEMİR'DEN UKRAYNA ÖRNEĞİ

Nihat Özdemir, “Bu arada Ukrayna oynamaya devam ediyor ama onlar da karar alabilir. Biz Türkiye'yiz. Sağlık bakanımız ve bilim kurulumuz var, çok aklı başında kararlar alıyorlar. Bugün baktığınızda korona virüsten en az etkilenen ülke biziz. Sokağa çıkma gibi bir karar olmadığı Cumhurbaşkanlığımız tarafından da açıklandı. Herkesin gönlü rahat olsun” diyerek sözlerini tamamlamıştı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"