comScore

Galatasaray Galatasaray

UEFA'dan CAS'ın Galatasaray kararı hakkında açıklama

16 Şubat 2019, Cumartesi 14:46
UEFA'dan CAS'ın Galatasaray kararı hakkında açıklama

Galatasaray'ın CAS'taki davasının sonuçlanmasının ardından UEFA'dan açıklama yapıldı.

FutbolArena - Galatasaray'ın UEFA ile yürütülen FFP anlaşmasıyla ilgili üst kurulun men kararı verilmesi talebine karşılık CAS'a açtığı dava sonuçlandı. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, CAS'taki davayı kazandıklarını ve Galatasaray'ın UEFA ile yaptığı 3 yıllık anlaşmanın devam edeceğini açıkladı. CAS'ın bu kararı sonrası UEFA'dan da bir açıklama yapıldı. 
 

Galatasaray Haberleri: Galatasaray, CAS davasını kazandı mı?


Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından yapılan açıklamada, Galatasaray Kulübü'nün daha önce UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonuna gönderdiği uzlaşma anlaşmasının incelenmesi sonucu; yapılandırma anlaşmasının devam etmesine yönelik talebin kabul edildiği bildirildi. 

UEFA'DAN AÇIKLAMA GELDİ
UEFA da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "CAS'ın Galatasaray ile ilgili vermiş olduğu kararı inceleyeceğiz. CAS kararı, UEFA'nın FFP sisteminin amaçları konusunda endişe yaratmaz" ifadelerini kullandı.

MUSTAFA CENGİZ: "MEN CEZASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'de UEFA Fair Play Komitesi'nin yeniden yargılanma kararına yönelik CAS'a yapılan itirazın davasının sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"Denetlenmekten rahatsız olmuyoruz. 5 Ekim 2018 CAS'a itiraz ettik. Uluslararası hukuk bürosundan avukat tutarak davayı açtık. Bugünün tarihi 15 Şubat 2019. 4 aydır ciddi inceleme sonunda CAS saat 14.30 itibariyle kararı açıklandı. CAS'ta davayı kazandık. İtiraz kabul edildi. Yeniden yargılanma reddedildi. Yapılandırma anlaşması devam edecek. Men cezası söz konusu değil. UEFA başkanına, oradaki görevli kişilere teşekkür ederim. Galatasaray'a gösterilen iyi niyeti için teşekkür ederim. TFF'ye de teşekkür ederim."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)