comScore

Galatasaray Galatasaray

UEFA yetkilileri Galatasaray için İstanbul'a geldi

07 Ekim 2018, Pazar 14:08
UEFA yetkilileri Galatasaray için İstanbul'a geldi

Galatasaray'ın FFP incelemesinin yeniden yapılacağı açıklanırken, UEFA yetkililerinin de bu konu için İstanbul'a geldiği ortaya çıktı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın Finansal Fair Play Komitesi ile imzaladığı 4 yıllık anlaşmanın yeniden incelenmesine karar verilirken, UEFA yetkililerinin hiç vakit kaybetmeden İstanbul'a geldi.
 

Galatasaray, UEFA'dan ceza alacak mı?


Galatasaray Kulübünde inceleme ve imzalanan anlaşma ile alakalı ek bilgi, belgeler talep eden UEFA yetkililerinin Türk Telekom Stadyumu'nda sarı kırmızılı yöneticilerle görüştüğü öğrenildi.

Galatasaray ile UEFA İnceleme Komitesi arasında başlayan görüşmelerin pozitif ilerlediği belirtildi.
CAS HAKEMİ EMİN ÖZKURT, UEFA'NIN YENİDEN İNCELEME KARARIYLA İLGİLİ FUTBOLARENA'YA KONUŞTU

"YENİ YÖNETİM ADİL BİR ANLAŞMAYA VARMIŞTI"

"Galatasaray 13 Haziran 2018 itibariyle UEFA ile metin imzaladı. Yeni yönetimin yaptığı önemli ve büyük adımlarından biriydi. Önceki dönemde UEFA'ya 30 milyon Euro sınırlı bir fark ile anlaşılmış olmasına rağmen 30 milyon Euro'nun üzerinde negatif durumla karşı karşıyaydı. Yeni yönetim UEFA nezdinde adil bir anlaşmaya varmıştı. "

"DÖKÜMAN TALEP EDECEKLER"

"Şimdi anladığımız kadarıyla UEFA finansal kontrol birimi konuyu ve dosyayı gördüğü lüzum üzerine -ki, muhtemelen bu anlaşmanın takibi sırasında karşı karşıya kaldığı çeşitli finansal değişikliklerle alakalı olabilir. Bunlardan ötürü yeniden araştırma birimine aktarma gereği duymuş. UEFA Araştırma birimi bu soruşturmayı ilave belge, döküman talep ederek yürütecek. Kendi tespitlerini yapacaktır. Kendi tespitlerini yaptıktan sonra konuyu Mali Kontrol Birimi'ne aktaracak. Oradan nihayetinde bir karar çıkacaktır."

"POZİTİF DEĞİL NEGATİF BİR GELİŞME"

"Bu karar mevcut anlaşmanın aynı şekilde kalması olabilir. Bunun haricinde bazı değişikliklerlele mutabakatın devamı olabilir. Ya da men gibi bir cezayla karşılaşması olabilir. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne devam edeceği ve şu an itibariyle UEFA'dan menin söz konusu olmadığı, UEFA ile yapılan anlaşmanın halen geçerli olduğu, ancak her halükarda bu dosyanın ele alınmasının pozitif değil negatif gelişme. Bu negatif gelişme de olumsuz negatif gelişmelerin ihtimal dahilinde olduğunu belirtmek istiyorum. Şu an için kırmızı alarma geçirilecek bir durum yok. Ancak Galatasaray'ın üzerinde çok büyük bir yük olmuş durumda. Kendisinin UEFA'nın hukuki ve finansal açılarla ifade etmesi gereğidir."

"HAKKANİYETLİ DAVRANMAK GEREKİR"

"UEFA'nın Galatasaray'dan çok daha büyük mali külfetler ve mali sorunlar yaşayan, Avrupa'nın büyük kulüplerine sergilediği tavırla paralel, hakkaniyetli tavır sergilemesini beklemek Türk futbolseverler için bir hak. Kimi zaman bazı Avrupa kulüplerinin dosyasında UEFA'nın büyük ihlalerle olmasına rağmen esnek davrandığına şahit olduk. UEFA değerlendirmesini yaparken hakkaniyetli bir biçimde dosyayı ele alırsa neticenin iyi bir savunmayla Galatasaray bakımından çok da sıkıntılı bir durum yaratmayacağını belirtmek isterim."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Turu (17 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.