comScore

Galatasaray Galatasaray

UEFA tüm zamanların en iyi Türk takımlarını açıkladı

25 Aralık 2019, Çarşamba 11:19
UEFA tüm zamanların en iyi Türk takımlarını açıkladı

UEFA, Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden tüm zamanların en iyi futbol takımlarını açıkladı. Galatasaray, Türkiye'den ilk sırayı alan takım oldu.

FutbolArena Dış Haberler - UEFA, 1955-2019 yılları arasındaki Şampiyon Kulüpler Kupası ve şimdiki adıyla Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden en iyi takımları resmi siteden duyurdu. Listedeki en iyi Türk takımı Galatasaray oldu. Galatasaray, UEFA'nın duyurusunda tüm zamanların en iyi 23. takımı oldu. Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Başakşehir, Sivasspor ve Bursaspor da listede yer buldu.
 

UEFA'ya göre en iyi Türk takımları


1955-2019 yıllarında UEFA Şampiyonlar Ligi'nde boy gösteren takımlar arasında en iyisi Real Madrid oldu. 13 kez şimdiki adıyla Şampiyonlar Ligi kupasını müzesine götüren Real Madrid, tüm zamanların en iyi takımı oldu. Real Madrid'in ardından 5 kupa zaferi ile Bayern Münih geldi. Yine 5 şampiyonluğu bulunan Barcelona 3. sırayı aldı.

GALATASARAY 23. SIRADA YER ALDI
Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne katılan takımların yer aldığı listede 23. sırada yer alarak tüm zamanların en başarılı Türk takımı oldu. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı 175 maçtan 57 galibiyet elde etti. Fenerbahçe 47. sırada yer bularak tüm zamanların en başarılı ikinci Türk takımı ünvanını aldı. Beşiktaş ise UEFA'nın duyurduğu listede 55. sırada yer alarak ezeli rakiplerini takip etti.

Şampiyonlar Ligi'nde boy göstermiş olan diğer temsilcilerimizden Trabzonspor 116. olurken, Medipol Başakşehir ise 315. sıradan listeye girdi. Sivasspor'un 384. sırada olduğu listede, Bursaspor ise 500 takım arasından 445. oldu.

Son dakika Türk Futbolu Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)