comScore

Galatasaray Galatasaray

UEFA harekete geçti! Galatasaray'dan rapor istedi

27 Mart 2019, Çarşamba 16:27
UEFA harekete geçti! Galatasaray'dan rapor istedi

Galatasaray'da yönetimin idari açıdan ibra edilmemesinin ardından UEFA da harekete geçti.

FutbolArena - Galatasaray'da mali genel kurulda yönetimin idari açıdan ibra edilmemesinin ardından tartışmalar devam ederken UEFA'nın da harekete geçtiği öğrenildi. UEFA'nın denetimi altında olan sarı kırmızılı kulüp, tartışmalı genel kurul sonrası ibrasızlık kararını mahkemeye taşıyacak. 

UEFA, GALATASARAY'DAN RAPOR İSTEDİ
23 Mayıs tarihinde gerçekleşen Mali Genel Kurulda sarı kırmızılı yönetim 331'e karşı 358 oyla idari (yönetsel) açıdan ibra edilmezken bu durum UEFA'nın da gündemine girdi. UEFA, Galatasaray Kulübünden bu durumla alakalı sarı kırmızılı kulüpten bilgi ve rapor istedi.
 
Galatasaray ve birçok kulübü yakından takip eden UEFA, Mali Genel Kuruldaki ibrasızlık konusu ile alakalı, sarı kırmızılı yönetimin kapısını çaldı. UEFA yetkilileri, sarı kırmızılı kulüpte son günlerde yaşananlarla ilgili ayrıntılı bir rapor istedi. 
 

Galatasaray Haberleri: Mustafa Cengiz'den Genel Kurul açıklaması


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, genel kurulda alınan ibrasızlık kararıyla ilgili kısa bir basın toplantısı düzenledi ve şunları söyledi:

"Cumartesi günü kamuoyu ve Galatasaray camiasında çok tartışma yaratan bir genel kurulu geride bıraktık. Bu tartışmaların olmamasını arzu ederdik, fakat öyle olmadı. Yönetimimiz, mali anlamda önemli başarılara imza attı. Bu başarıların altında yapılan idari reformlar vardı. Galatasaray Başkanı olarak bana oy veren ve vermeyen herkesin başkanıyım. Galatasaray'ın menfaatleri uğruna gereken her şeyin yapılacağından camiamızın endişesi olmasın. Biz görevimizin başındayız. Haksız kararlara karşı hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz. Galatasaraylılar rahat olsun. Emanetiniz emin ellerde."Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, U14 oyuncusu Beknaz Almazbekov'un haksız kazanılan penaltıyı dışarı atmasıyla ilgili, "Beknaz'ın haksız kazanılan penaltıyı dışarı atması da ibra edilmedi." dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"