comScore

Galatasaray Galatasaray

UEFA, Galatasaray'a ceza verecek mi?

16 Şubat 2018, Cuma 09:16
UEFA, Galatasaray'a ceza verecek mi?

UEFA ile yapılan FFP anlaşması sonrasında 3 dönem üst üste zarar eden Galatasaray yeniden UEFA tarafından verilecek ceza ile karşı karşıya kalabilir.

FutbolArena - UEFA tarafından 2 sezon önce Avrupa Kupalarına gidememe cezası alan Galatasaray yine aynı tehlike ile karşı karşıya. Dursun Özbek yönetiminde üst üste zarar açıklayan Galatasaray'da yeni yönetim UEFA'dan ceza almamak için görüşmelerini sürdürüyor.

UEFA ile yapılan FFP anlaşması sonrasında 3 dönem üst üste zarar eden Galatasaray yeniden UEFA tarafından verilecek ceza ile karşı karşıya kalabilir.


UEFA'dan Galatasaray'a ceza gelecek mi?


Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre, Ekonomik sorunları büyüyen Galatasaray için tehlike çanları çalıyor. Mali tabloları inceleyen sarı-kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, 300 milyon Euro'luk zararla karşılaştı. Bu tabloda 9 Mart'ta UEFA ile yapılacak toplantıdan kötü haber çıkması kaçınılmaz görülüyor. Galatasaray'ı içinde bulunduğu ekonomik çıkmazdan kurtarmak için çare arayan başkan Mustafa Cengiz, göreve gelir gelmez mali tabloları inceleme altına aldı. UEFA ile 9 Mart'ta masaya oturacak olan Cengiz, yapılan detaylı araştırma sonucu vahim rakamlara ulaştı… Galatasaray Sportif AŞ'nin Ocak 2011-Kasım 2017 tarihleri arasında 298 milyon Euro zarar ettiği ortaya çıktı.
300 MİLYON TL ZARAR TABLOSU YENİ YÖNETİMİ ZORA SOKUYOR

300 milyon Euro'ya yakın zararın 122 milyon Euro'su Ünal Aysal dönemine, 58 milyon Euro'su Duygun Yarsuvat dönemine ait. 118 milyon Euro zarar ise Dursun Özbek'in 2 buçuk senelikbaşkanlığında gerçekleşti. Sportif AŞ'de zarar tavan yapmışken sarı-kırmızılı kulübün UEFA ile yapacağı görüşmeden ceza almadan çıkması imkansız görülüyor ve 3 ihtimal üzerinde duruluyor:


UEFA'nın Galatasaray'a verebileceği cezalar


1- En kötü senaryoda Galatasaray tekrar Avrupa kupalarından men edilecek. (Sarı-kırmızılı takım, FFP çerçevesinde 2016-17 sezonunda Avrupa kupalarına alınmamıştı.)

2- Galatasaray'a transfer yasağı gelecek.

3- En iyi senaryoda ise UEFA Galatasaray'a transferde 'sattığın kadar al' diyecek ve takıma maaş bütçesi kısıtlaması getirecek.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.