comScore

Galatasaray Galatasaray

UEFA, Galatasaray kararını ne zaman açıklayacak?

11 Mayıs 2018, Cuma 20:30
UEFA, Galatasaray kararını ne zaman açıklayacak?

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz sarı kırmızılı camiaya müjdeyi vermiş UEFA'dan men cezasının gelmeyeceğini açıklamıştı.

FutbolArena ÖzelTFF ve Galatasaray kulübü ile sarı kırmızılı kulübe men cezası gelmeyeceğini belirten UEFA'nın kararını resmi olarak açıklamak için neden Haziran ayını beklediği belli oldu.

UEFA'nın Galatasaray Kulübü'nden 3 yıl için imza ve taahhüt almak için görüşmelerimi yapıp Avrupa'dan men cezasının kesinlikle olmayacağı kararını sarı kırmızılı kulüpte yapılacak genel kurulu göz önünde bulundurup ertelediği ortaya çıktı.
Uefa'nın 26 Mayıs'taki seçimini kazanan yönetimden de imza ve taahhüt almak için kararını resmi olarak Haziran'da açıklayacağı öğrenildi.


Mustafa Cengiz'in UEFA açıklaması


Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada "Az önce UEFA'dan bir telefon geldi; sağlıklı bir haber. Önümüzdeki sezon Avrupa Kupaları'na katılmak için herhangi bir ceza veya engel yok. İnşallah gelecek sezon Avrupa'da yer alacağız. Buradan Türk spor camiasına müjde veriyorum." şeklinde konuştu.

Galatasaray kulübü resmi twitter hesabından da bu açıklamayı duyurdu. İşte o tweet...Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"