comScore

Galatasaray Galatasaray

UEFA, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın borcunu açıkladı

17 Ocak 2018, Çarşamba 13:05
UEFA, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın borcunu açıkladı

UEFA Benchmarking Report raporuna göre Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş Kulüplerinin borç rakamları açıklandı.

FutbolArena Dış Haber - Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın borç raporu UEFA tarafından yapılan bir araştırma sonucunda yayınlandı. UEFA Benchmarking Report raporuna göre kulüplerimizin borç durumu ve detaylar haberimizde.


Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ne kadar borcu var?


Kulüplerimiz uzun zamandır ekonomik sebeplerden dolayı büyük sıkıntılar yaşıyor. Beşiktaş'ın bir dönem FEDA projesine ve Galatasaray'ın Avrupa'dan men yemesine kadar uzanan ekonomik sıkıntılar kulüplerimizin önünde en büyük engel olarak durmakta.

2016 yılı baz alınarak yapılan UEFA Benchmarking Report raporuna göre 3 büyüklerin borç rakamları açıklandı. açıklamaya göre, UEFA'nın raporuna göre Galatasaray'ın 203 milyon (945 milyon TL), Fenerbahçe'nin 150 milyon (698 milyon TL), Beşiktaş'ın 142 milyon Euro ( 661 milyon TL) borcu bulunuyor.
BEŞİKTAŞ'IN BORCUNDA YÜKSELİŞ VAR

UEFA Benchmarking Report raporuna göre Beşiktaş'ın borcu yıl içerinde ciddi bir artış göstermiş durumda. Yıl içerisinde Galatasaray'ın borcunda %9, Fenerbahçe'nin borcunda %10 gerileme görülürken, Beşiktaş'ın borcunda yıllık %7'lik bir artış var.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş Kulüpleri uzun zamandır UEFA tarafından FFP kriterleri altında belirli şartlar altında denetim altında tutuluyor. 

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)