comScore

Galatasaray Galatasaray

üçlü (3'lü averaj) averajda kim şampiyon olur? Galatasaray yenilirse kim şampiyon olur? (Süper Lig 2'li averaj ve 3'lü averajda Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir)

19 Mayıs 2018, Cumartesi 20:09
üçlü (3'lü averaj) averajda kim şampiyon olur? Galatasaray yenilirse kim şampiyon olur? (Süper Lig 2'li averaj ve 3'lü averajda Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir)

Galatasaray, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir son haftaya matematiksel olarak şampiyonluk potasında girdi. Spor Toto Süper Lig'de son haftada 3 takımın aynı puanda olması halinde kim şampiyon olacak? Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir aynı puanda olursa hangi takım şampiyon olacak? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışı son haftaya kaldı. Akıllarda kalan en büyük soru işareti ise 3 takımın aynı puanda olması sonucunda 3'lü averajda kimin şampiyon olacağı sorusu. Galatasaray yenilirse kim şampiyon olacak? Galatasaray - Fenerbahçe arasındaki ikili averaj ve Galatasaray - Fenerbahçe genel averajda kim üstün? Fenerbahçe nasıl şampiyon olur? Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın üçlü averaja kalmaları durumunda kim şampiyon olur? Tüm bu soruların yanıtlarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 
 

Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir ikili averajda kim üstün?


Başakşehir 5-1 Galatasaray
Galatasaray 2-0 Başakşehir
(BAŞAKŞEHİR ÜSTÜN)

Galatasaray 0-0 Fenerbahçe
Fenerbahçe 0-0 Galatasaray
(İKİLİ AVERAJ EŞİT)
Fenerbahçe genel averajda ligin son haftası öncesinde Galatasaray'ın önüne
geçti.
 
Fenerbahçe 2-3 Başakşehir
Başakşehir 0-2 Fenerbahçe
(FENERBAHÇE ÜSTÜN)

Bu gelişmelerin ardından Süper Lig 34. hafta maçlarının sonunda Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir'in sezonu matematiksel olarak aynı puanda kapatma durumları söz konusu. Peki Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir sezonu aynı puanda bitirirse 3'lü averajda kim şampiyon olur? Süper Lig'de 3'lü averaja kalınırsa kim şampiyon olur? 3'lü averaj hesaplamalarıyla ilgili tüm bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray üçlü averaja kalırsa sıralama: Başakşehir (6 puan), Fenerbahçe (5 puan), Galatasaray (5 puan). Fenerbahçe, Galatasaray'a karşı averajda üstün durumda. 


Fenerbahçe nasıl şampiyon olur?


Fenerbahçe'nin şampiyon olabilmesi için, son hafta, Galatasaray'ın yenilmesi, Başakşehir'in puan kaybetmesi ve Konyaspor'u yenmeleri gerekiyor. Galatasaray ise son hafta 1 puan alması halinde şampiyonluğunu ilan edecek. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"