comScore

Galatasaray Galatasaray

Türkiye'de en pahalı bilet Galatasaray'da

17 Ocak 2018, Çarşamba 11:39
Türkiye'de en pahalı bilet Galatasaray'da

Türkiye'de en pahalı bilet Galatasaray'da. UEFA tarafından araştırmaya göre kulüplerin satmış olduğu bilet fiyatları listelendi. Galatasaray listeye 8. sıradan giriş yaptı.

FutbolArena - Süper Lig'de bir çok yıldız yağarken tribünlerin doluluk oranı henüz tam anlamı ile kulüplerimizi tatmin etmiş durumda değil. Bunun en büyük etkenlerinden birisi de ülkemizdeki pahalı bilet fiyatları. UEFA tarafından yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'de en pahalı bilet Galatasaray'da.


Avrupa'da ve ülkemizde en pahalı bilet satan takımlar


Türkiye'de en pahalı bilet Galatasaray'da. UEFA tarafından yapılan araştırmaya göre kulüplerin satmış olduğu bilet fiyatları listelendi. Araştırmaya göre Avrupa'da en pahalı bileti İngilitere Premier Lig ekiplerinden Arsenal 389 TL ile satarken Galatasaray bu listeye 8. sıradan giriş yaptı.

İNGİLİZ KULÜPLERİ BAŞI ÇEKİYOR
Listeye göre Galatasaray 255 TL ile Avrupa'da en pahalı bilet satan 8. takım olurken, Fenerbahçe 159 TL ile 16, Beşiktaş, 157 TL ile 18. sırada takip etti. Listede ilk 6 sırayı sırası ile Arsenal, Chelsea, Real Madrid, Liverpool, Bayern Münih ve Manchester United çekti. Veriler UEFA'dan alınan bilgiler doğrultusunda, 2016 yılı baz alınarak hazırlanmıştır. 

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)