comScore

Galatasaray Galatasaray

Türkiye Kupası finali 15 yıl sonra İstanbul'da! Tarih değişti

20 Şubat 2020, Perşembe 17:47
Türkiye Kupası finali 15 yıl sonra İstanbul'da! Tarih değişti

Ziraat Türkiye Kupası finali 15 yıl sonra yeniden İstanbul'a verdi. TFF final maçının tarihini erkene çekti.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası'nın final yeri belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu, Ziraat Türkiye Kupası finalinin İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı. TFF aynı zamanda Şampiyonlar Ligi finali nedeniyle Ziraat Türkiye Kupası finalinin 5 Mayıs 2020 tarihine çekildiğini duyurdu.
 

Türkiye Kupası finali en son ne zaman İstanbul'da oynandı?


Ziraat Türkiye Kupası finali 15 yıl sonra yeniden İstanbul'da oynanacak. En son 2005 yılındaki final maçında Galatasaray, İstanbul Atatürk Olimpiay Stadyumu'nda ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 5-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşmıştı.

TFF'NİN FİNAL AÇIKLAMASI
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2019-2020 sezonu Ziraat Türkiye Kupası finalinin İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanmasını kararlaştırdı.

UEFA'nın 30 Mayıs'ta oynanacak 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesinde final standartları kapsamında yenilenen Atatürk Olimpiyat Stadı'nda resmi bir maç yapılması talebini değerlendiren TFF Yönetim Kurulu, daha önce 21 Mayıs 2020 Perşembe günü yapılacağı duyurulan final maçının tarihini 5 Mayıs 2020 olarak değiştirdi. Ziraat Türkiye Kupası final müsabakasının saati ise daha sonra kamuoyuna duyurulacak.

Son dakika Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!