comScore

Galatasaray Galatasaray

Türk Telekom Staydumu'ndan loca alana Galatasaray üyeliği

25 Ocak 2018, Perşembe 09:40
Türk Telekom Staydumu'ndan loca alana Galatasaray üyeliği

Galatasaray yönetimi ve yeni başkanı Mustafa Cengiz nakit akışını sağlamak amacı ile 'Loca al kulübe üye ol' projesini hayata geçirmek istiyor.

FutbolArena - Galatasaray'ın 37. başkanlığına seçilen Mustafa Cengiz en büyük projelerinden birisi olan kulübe kolay üyelik sistemini hayata geçiriyor. Sarı kırmızılı kulübün naki akışı ihtiyacını gören Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak ilginç bir projeyi hayata geçiriyor.


Galatasaray'dan 'Loca al kulübe üye ol' kampanyası


Galatasaray yönetimi ve yeni başkanı Mustafa Cengiz nakit akışını sağlamak amacı ile 'Loca al kulübe üye ol' projesini hayata geçirmek istiyor. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Türk Telekom Stadyumu'ndaki son durumu inceleyen Cengiz ve Albayrak, 192 adet locanın tam 70 tanesinin henüz satılmadığını belirledi. Buradan hareket eden ikili, bir an önce bu locaların satışı adına çağrı yapılmasını kararlaştırdı.

7 MİLYON DOLAR EK GELİR
Sezonluk fiyatı 40-100 bin dolar arasında değişen bu boş localar, konumuna göre ve 8-12 kişişik kapasitesine göre fiyatlandırılıyor. Mustafa Cengiz ve Albayrak, bu locaların satışı için öncelikle Galatasaraylı iş adamları, önde gelen isimler ve kulüp üyeleri ile görüşecek. Hedef, kısa vadede bu loca satışı ile Galatasaray'ın kasasına en az 7 milyon dolarlık kaynağı koyabilmek. Bu projeye bağlı olarak geliştirilen bir başka düşünce ise mevcut localarla ilgili oldu.


Mustafa Cengiz'den Galatasaray'a 7 milyon Dolar'lık proje


Sarı kırmızılılar, şu anda sezonluk locası olan Galatasaraylılar ile görüşüp kulübe bu kritik günlerde destek istemeyi de kararlaştırdı. Bu isimlere, localarının sürelerini 2-3 yıl uzatmaları önerilecek ve bu yolla da ayrı bir kaynak sağlanacak.

''LOCA ALANLARI KULÜP ÜYESİ YAPALIM''

Tüm bu çağrılara olumlu karşılık verenlere sarı kırmızılı kulüp ciddi bir jest yapacak. Localalarla ilgili olarak proje geliştirilirken, "Bu fedakarlığı yapıp loca satan, alan ya da locasının süresini uzatanları biz de kulüp üyesi yaparak karşılık verelim" görüşü gündeme getirildi. Başkan Cengiz, Galatasaraylıları teşvik adına bu jestin çok anlamlı ve değerli olacağını belirterek destek verdi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)