comScore

Galatasaray Galatasaray

Turgay Kıran adaylıktan çekildi! "Galatasaray'a zarar veren zihniyet.."

21 Aralık 2017, Perşembe 21:40
Turgay Kıran adaylıktan çekildi!

Galatasaray'da Ocak ayındaki seçim öncesi Turgay Kıran aday olmayacağını açıkladı ve alınan bu kararın kulübe zarar veren bir zihniyet olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Galatasaray'da Ocak ayında gerçekleşecek olan erken seçim öncesi Turgay Kıran'dan flaş bir açıklama geldi. Kendisine ait instagram hesabından yazılı bir açıklama yayınlayan Turgay Kıran aday olmayacağını söyledi. 

"BUGÜNE KADAR VERDİĞİM MÜCADELE..."
1990 yılından bu yana çeşitli dönemlerde Galatsaary'da görev yapmış ve görevlere talip olmuş biri olarak, özellikle son 15 senedir kulübümüz bünyesinde oluşturulan biat kültürüne ve menfaat birlikteliğine karşı mücadelemi sürdürmekteyim. Galatasaray'a değer veren birçok farklı arkadaşımla gerçekleştirdiğimiz bu mücadele, kulübümüzü sahiplenme peşinde olan birçok kişiyi de rahatsız ediyor. Galatasaray Spor Kulübüne zarar veren bu zihniyete karşı duruşumu göstermek adına kaybedeceğimi bildiğim dönemlerde dahi, yönetime talip olmuş ve mücadelemi sürdürmüştüm. 

"SADECE 10 GÜNLÜK ZAMAN BIRAKARAK GENEL KURULUMUZU ETKİSİZ HALE GETİRMİŞTİR"

Çok üzücü ve şaşkınlık verici bir şekilde, kulübümüzün yönetimini kendi dışında kimseye vermek istemeyen ve engel olmak adına çeşitli yollara başvuran bu zihniyet, bu defa da sözde demokratik gözüken bir tavırla, kulübün yönetimine aday olabilecek değerli arkadaşlarımıza sadece 10 günlük bir zaman bırakarak genel kurulumuzu etkisiz hale getirmiştir. Galatasaray'a bugüne kadar hiçbir katkısı olmamış bu zihniyet, akıl almaz kararla bir darbe daha vurmuştur. Galatasaray'ın geleceğini kendi menfaatleri uğruna karartmaya çalışan bu kişilerin unutmaması gerekir ki, ne ekerlerse onu biçeceklerdir. 

"GALATASARAY'I BU ZARARLI ZİHNİYETİN ELİNDEN KURTARMAK İÇİN..."

Bugüne kadar Galatasaray için kendi geleceğimi düşünmeksizin, maddi manevi hiçbir desteğimi esirgemedim. Galatasaray'ı bu zararlı zihniyetin elinden kurtarmak için hiç ara vermeden arkadaşlarımla çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. Kulübümüzün son dönemde görev almı bazı başkanlarından farklı olarak, 30 yıldır bu camianın bilfiil içerisinde yer alıyor ve mücadelemin de hiçbir zaman bitmeyeceğini sizlere bildirmek istiyorum. 

"YARIŞA GİRECEK ARKADAŞLARIMIN YANINDAYIM"

Sarı Kırmıızı renklere gönül veren herkesi de bu mücadeleye destek olmaya davet ediyor, ocak ayında gerçekleşecek genel kurulda Galatasaray Spor Kulübü'nü daha iyi yerlere götürmek için bu yarışa girecek arkadaşlarıma da tüm desteğimle yanlarında olacağım sözünü veriyorum. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.