comScore

Galatasaray Galatasaray

Tugay Kerimoğlu: 'Fenerbahçe'den teklif geldi, görüştüm'

02 Haziran 2020, Salı 18:56
Tugay Kerimoğlu: 'Fenerbahçe'den teklif geldi, görüştüm'

Tugay Kerimoğlu futbolculuk kariyerinde Fenerbahçe'den 2 kez transfer teklifi aldığını açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski futbolcusu Tugay Kerimoğlu, Ünal Aysal döneminde Hakan Çalhanoğlu transferini ilk sıradan önerdiğini ancak pahalı bulunduğunu söyledi. Bein Sports'ta konuşan Tugay Kerimoğlu, futbolculuk kariyerinde ise Fenerbahçe'den 2 kez teklif aldığını itiraf etti.
 

Tugay Kerimoğlu'dan Hakan Çalhanoğlu ve Fenerbahçe açıklamaları


"Mancini zamanı, hoca: 'Yurt dışında oynayan Türk oyuncular için 5 isim belirle.' demişti. Listemde ilk sıradaydı. U19'da beraber çalışmıştık. Transfer sürecinde, Ünal Aysal'la toplantıdayken listeyi verdik, Hakan'ın bonservis bedeli geldi. 2. toplantıda, 'Çok pahalı, alamayız.' dendi. Hakan'ı her pozisyonda oynatma şansınız var."

"HAKAN ÇALHANOĞLU, BELHANDA'DAN 5-6 GÖMLEK FAZLA"
"Hücuma dönük orta saha, oyun kurucu, kanatta olma özelliği... En etkili olduğu bölge, santrfor arkası. Katkısı çok olur. Belhanda'yla karşılaştıracak olursak Hakan, Belhanda'dan 5-6 gömlek daha fazla."

OZAN KABAK'IN "FENERBAHÇE'YE GİTMEM" AÇIKLAMASI HAKKINDA:

"Fenerbahçe'den teklif geldi, görüştüm. Kimseye ihanet ettiğimizden değil, aslında biz bazı şeyleri sahiplendiğimizden susuyoruz. Galatasaray'da oynadığımda, anlaşamadığımda Fenerbahçe'de başkan Ali Şen'di. Gittim, görüştüm. Uçuk bir rakam sundu. 'Teşekkür ederim.' dedim. Önce kendi kulübümle, her zaman böyle baktım."

"AZİZ YILDIRIM BENİ ARADI"

"Sonrasında olmadı, yurt dışı olayım gerçekleşti ve yurt dışına gittiğimde o dönem başkan Aziz Yıldırım, o da aynı şekilde aradı. Kendisine, hedeflerim olduğunu ve hedeflerim doğrultusunda yurt dışında kalmayı tercih edeceğimi söyledim. Konu böyle kapandı."

"BUNUN ADI ŞİRİN GÖZÜKMEK"

"Bizlerin geldiği yer de aynı ama şunu izah etmeye çalışıyorum. Bugün bir oyuncu, Man. United'dan Arsenal'e giderken oyuncu 'Ben gidiyor muyum, gitmiyor muyum?' diyor, gidiyor. Bunu kırmak lazım artık. Yetişmiş olduğunuz bir altyapı vardır, buraya saygınız sonsuzdur. Teklif de varsa, bundan sonraki yaşantınızda, evliliğiniz, çocuklarınız, aileleriniz olacak. Süren uzun değil zaten. Bırakın bu açıklamaları yapmayı, kimseye şirin gözükmeyin. Ozan için değil, genel söylüyorum. Bu, şirin gözükmek."

"YALAN SÖYLEYECEK HALİM YOK"

"Misal, Feghouli'ye gelen bir teklifte, Galatasaray düşünmeyecek mi? O, 'Hayır, ben Galatasaray'dan gitmiyorum.' mu diyecek? Her iki taraf da kendini düşünerek hareket edecek.Ozan'ın yaptığı açıklama, duygusal bir açıklama. Bana kimse anlatmasın. Bu konuda yalan söyleyecek halim yok. Biraz daha esnek olmak daha mantıklı gibi geliyor bana."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!