comScore

Galatasaray Galatasaray

"Tugay Kerimoğlu baca gibiydi! Günde 20 sigara içerdi"

05 Ekim 2019, Cumartesi 12:11

Blackburn Rovers'ın eski futbolcularından Matt Jansen, Tugay Kerimoğlu ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere'de Blackburn Rovers forması giyen eski futbolculardan Matt Jansen, Tugay Kerimoğlu'nu anlattı. İngiliz basınından The Athletic'e konuşan Matt Jansen, eski takım arkadaşının çok fazla sigara içtiğini ancak buna rağmen sahada gördüğü en akıllı oyunculardan biri olduğunu belirtti.

"GÖRDÜĞÜM EN AKILLI OYUNCULARDAN BİRİYDİ"
"Temposu ve büyük bir fizik gücü yoktu. İngilizce'yi zar zor konuşurdu. Bir baca gibi günde en az 20 sigara içiyordu. Ama oyunu mükemmel okuyordu. Özellikle iyi bir sahada, şovunu yapardı. İnanılmaz bir vizyonu vardı. Gördüğüm en akıllı oyunculardan biriydi."

"MAÇTAN ÖNCE VE DEVRE ARASINDA SİGARA İÇERDİ"

"Oyuncuların hayatlarını istedikleri gibi yaşadığı sigara içebildiği günler eskide kaldı. Tugay'dan sigarayı bırakmasını istemenin bir faydası yoktu. Soyunma odasında önce sigarasını içer, sonra sahaya çıkıp 45 dakika boyunca şovunu yapardı. Sonra devre arasında yine sigara içerdi. Grame Souness soyunma odasında bir keresinde, "Tugay nerede?" diye sordu. Hepimiz tuvalete baktık ve kabinin üstünden çıkan dumanları gördük. Her oyuncu için işe yaramazdı ama Tugay için kesinlikle işe yarıyordu."

Tugay Kerimoğlu, Blacburn Rovers formasıyla Premier Lig'de 233 maça çıkmış ve 11 gol, 3 asistlik performans sergilemişti. 

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.