comScore

Galatasaray Galatasaray

Tufan Erginbilgiç kimdir, kaç yaşında? (Tufan Erginbilgiç Galatasaray'da ne iş yapacak?)

29 Mayıs 2018, Salı 16:05
Tufan Erginbilgiç kimdir, kaç yaşında? (Tufan Erginbilgiç Galatasaray'da ne iş yapacak?)

Tufan Erginbilgiç kimdir? Tufan Erginbilgiç kaç yaşında? Tufan Erginbilgiç ne iş yapıyor? Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıkladığı Tufan Erginbilgiç ismi merak ediliyor. Tufan Erginbilgiç'in hayatı? Tufan Erginbilgiç evli mi?

Tufan Erginbilgiç kimdir, kaç yaşında? Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Tufan Erginbilgiç ile birlikte çalışacaklarını açıkladı. Mustafa Cengiz'in açıklaması sonrası Tufan Erginbilgiç kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor gibi sorular sorulmaya başlandı. Tufan Erginbilgiç Galatasaray'da ne görev yapacak? Tufan Erginbilgiç hakkında bilinmeyenler burada.
 

Tufan Erginbilgiç, Galatasaray'da ne iş yapacak? (Tufan Erginbilgiç görevi)


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mazbatasını aldığı törende Tufan Erginbilgiç hakkında açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz'in açıklaması sonrası Tufan Erginbilgiç kimdir sorusu aranmaya başladı. Mustafa Cengiz, Tufan Erginbilgiç hakkında şunları söyledi:

"Muhtar Kent emekli oldu biliyorsunuz, şu anda dünyanın Türk pasaportlu en kariyeri insanı Tufan Erginbilgiç, BP dünya eşbaşkanı. Kendisi resmi müşavirimiz, ilerleyen zamanlarda Sportif AŞ'de düşünüyoruz."
 

Tufan Erginbilgiç kimdir, kaç yaşında? Tufan Erginbilgiç BP ne iş yapıyor?


Tufan Erginbilgiç, dünyanın en büyük petrol şirketlerinden BP'nin yönetim kurulunda ikinci başkan konumunda. Tufan Erginbilgiç 58 yaşında. Tufan Erginbilgiç 1 Ekim 2014'te Dowstream CEO'su olarak atandı. Bundan önce, Tufan, dünya çapında BP'nin yakıt değer zincirlerinden, küresel yakıt işletmelerinden ve yakıtların rafinaj, satış ve ticari optimizasyon fonksiyonlarından sorumlu olan yakıt endüstrisinin baş işletme yetkilisiydi. Tufan 1990 yılında Mobil'e ve 1997 yılında BP'ye katıldı ve Türkiye'de, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve İngiltere'de rafinaj ve pazarlama konusunda çok çeşitli roller üstlendi.
2004 yılında Avrupa yakıt ticaretinin başına geçti. Tufan, grubun genel müdürlüğüne başkanlık etmeye başlamadan önce BP'nin madeni yağ sektörünün liderliğini 2006 yılında üstlendi. 2009 yılında, doğu yarımküre yakıtları değer zincirleri ve madeni yağ şirketlerinin baş işletme yetkilisi oldu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"