comScore

Galatasaray Galatasaray

Tudor'dan Türk futboluna gönderme ve Beşiktaş'ın Vida transferi için yorum

30 Aralık 2017, Cumartesi 21:20
Tudor'dan Türk futboluna gönderme ve Beşiktaş'ın Vida transferi için yorum

Igor Tudor Türk futbolu ve Beşiktaş'ın Vida transferine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın eski teknik direktörü Igor Tudor ülke basınına yaptığı açıklamada Türk futbolu ve Beşiktaş'ın yeni transferi Domagoj Vida hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

SORU: "TÜRKİYE'DE NEDEN İYİ OYUNCU YOK? 80 MİLYON İNSAN VAR."
"Türkiye'de ben bunu daha önceden de söyledim. Basın toplantılarından Türk futbolundaki alt yapı sisteminin değişmesi gerektiğinden bahsetmiştim. Şimdi yerli oyunculara yol açmak için yabancı sayısını azaltacaklar ama bu çözüm değil. Sorun bence sistem. Türkiye'de sonuç odaklı futbol oynandığı için sabır yok. Bu yüzden çabuk değişimler yaşanıyor ve fatura ilk olarak teknik direktörlere kesiliyor. 


Beşiktaş'ta Vida transferi faydalı olacak mı?


Igor Tudor Türk kulüplerinin neden çok fazla Hırvat futbolcu tercih etmediği ve bunun üzerine gelen Domagoj Vida sorusu hakkında, "Hırvat futbolcular Türk takımları için pahalı. Bildiğiniz üzere Hajduk alt yapısı çok kuvvetli. Buradan yetişen futbolcular Avrupa'nın önemli kulüplerine yüksek paralarda gidiyor. Vida'ya gelecek olursak, onu Hırvatistan Milli takımından izliyorum zaten. Bana göre Türkiye'nin en iyi futbolcusu olacak.

"HAJDUK SPLİT BÖYLE DEVAM ETMELİ"

Igor Tudor daha önce teknik direktörlük yaptığı Hajduk Split hakkında ise, "Yönetim bence gelişim politikasını değiştirmemeli. Hajduk Split yıllarca alt yapısıyla meşhur bir kulüptür ve buradan yetiştirip sattığı futbolcularla ayakta kaldı. Bence bu yolda devam etmeliler." dedi. 

CACİC İLE HIRVATİSTAN NEDEN OLMADI?

"Bu sorunun cevabı çok açık. Cacic bence iyi bir teknik direktör ama milli takımda futbolcularla arasında büyük bir kargaşa vardı. Bu sebeple yüksek enerji sağlanamadı."

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Türkiye Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.