comScore

Galatasaray Galatasaray

Tudor'a eski Fenerbahçeli yöneticiden sert sözler: 'Eğer adam olsaydı...'

21 Mart 2018, Çarşamba 22:23
Tudor'a eski Fenerbahçeli yöneticiden sert sözler: 'Eğer adam olsaydı...'

Igor Tudor'un geçtiğimiz günlerde TRT Spor'da Galatasaray hakkındaki açıklamalarına ve kulübe dava açmasına eski Fenerbahçeli yönetici Selim Soydan sert tepki gösterdi. 

FubolArena - Igor Tudor'un Galatasaray'a dava açması üzerine Fenerbahçeli eski yönetici Selim Soydan Hırvat teknik adam hakkında son derece sert açıklamalar yaptı. Hatırlanacağı üzere Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Tudor'un kulübe dava açtığını söyleyerek, "1.5 milyon Euro yani 7.5 milyon TL'lik dava açtı. Sayın Tudor ile bu şekilde ayrılmak istemezdik. Geliş şeklini onaylamadık, gidiş şeklini de onaylamadık. Hoş değildi. Anlaşarak dava yoluna gitmeseydi iyi olurdu ama anlaşacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullanmıştı. 


Igor Tudor'un Galatasaray'a açtığı dava


Fenerbahçe eski yönetici Selim Soydan, A Spor'da konuk olduğu programda Tudor'un geçtiğimiz günlerde TRT Spor'da yaptığı açıklamalara değindi ve Hırvat teknik adam hakkında sert ifadeler kullandı:

"TUDOR ADAM OLSAYDI BU TAKIMI BEN KURDUM DEMEZDİ"
"Tudor adam olsaydı şu günkü takım hakkında "Bu takımı ben kursaydım" demezdi. Dememesi lazım. Bu takımı Tudor kurmadı. Yani bu bir ahlaksızlıktır. Bazı teknik direktörlerin (hepsini kapsamıyorum) çoğu mufaffak olmak için her gün yalan söylerler. Çünkü yaptıkları iş mutlak başarı isteyen bir iş. Hiçbir şekilde hiçbir hoca ben başarısızım diyemez. Diyenler fark yaratır. Ayrıca sen oradan ayrılmışın veya kovulmuşsun. Çoğu teknik direktörü bu işin mutlak sonunda kovulur. Çünkü herkes başarı istiyor. Uzun lafın kısası, bu takımı Tudor kurmadı. Yalan söylüyor." 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"