comScore

Galatasaray Galatasaray

Transfer Haberleri: Süper Lig'de son 10 yılda transfere en çok para harcayan hocalar

28 Haziran 2018, Perşembe 11:49
Transfer Haberleri: Süper Lig'de son 10 yılda transfere en çok para harcayan hocalar

Spor Toto Süper Lig'de gelecek sezon çalışacak olan yeni ve mevcut hocaların son 10 yıldaki transfer harcamalarını sizler için derledik.

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 sezonunun başlamasına 1,5 aydan az süre kalırken takımlar kamp ve transfer çalışmalarına başladı. Spor Toto Süper Lig'de gelecek sezon takımın başında yer alacak 18 hocanın son 10 sezondaki transfer harcamalarını çıkardık.
 

Süper Lig'de son 10 yılda transfere en çok para harcayan hocalar


Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş'ın başında 4. sezonuna hazırlanan Şenol Güneş son 10 yıllık süreçte 4 farklı takım çalıştırırken bu yıl içerisinde transfere en çok para harcayan hoca oldu. Seul, Trabzonspor, Bursaspor ve Beşiktaş'ı çalıştıran Şenol Güneş takımları, deneyimli hocanın olduğu sezonlarda transferde toplamda 51 transfer yapıldı ve 91,4 milyon Euro para harcandı. 

EN PAHALISI ADRİAN OLDU
2009 ile 2013 yılları arasında Trabzonspor'da görev yapan başarılı çalıştırıcının kariyerinde ve o dönemde yaptığı en pahalı transfer Adrian Mierzejewski oldu. Adrian, 2011 yılında Trabzonspor'a 5,25 milyon Euro karşılığında transfer olmuştu.

Şenol Güneş'in Beşiktaş'taki en pahalı transferi ise Matej Mitrovic oldu. Hırvat stoper 4,2 milyon Euro karşılığında Beşiktaş'a transfer olmuştu.
 

Fatih Terim'in Galatasaray'a yaptığı transferler


Şenol Güneş'i takip eden teknik adam da Fatih Terim oldu. Son 10 yılda sadece Galatasaray'ı çalıştıran Fatih Terim, bu süreçte 18 oyuncu satın aldı ve toplamda 80,4 milyon Euro harcama yaptı. Fatih Terim'in bu süreçteki en pahalı transferiyse 13 milyon Euro ile Bruma olmuştu.COCU 60 MİLYON EURO HARCADI

Fenerbahçe'nin yeni hocası Phillip Cocu ise gelecek sezon Süper Lig'de görev yapacak olan hocalar arasında son 10 yılda transfere en çok para harcayan 3. teknik adam oldu. Phillip Cocu bu süreçte PSV Eindhoven'in başında olurken 19 transfer yaptı ve toplamda 60 milyon Euro harcadı. Gelecek sezon Kayserispor'da çalışacak Ertuğrul Sağlam'da ise bu rakam 41,6 milyon Euro olurken listenin 5. sırasında ise 29,5 milyon Euro ile Rıza Çalımbay geliyor.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.