comScore

Galatasaray Galatasaray

Transfer Haberleri: Ozan Kabak'ın tercihi Galatasaray'ın parasını belirleyecek

21 Haziran 2019, Cuma 13:06
Transfer Haberleri: Ozan Kabak'ın tercihi Galatasaray'ın parasını belirleyecek

Ozan Kabak, Milan ya da West Ham United'a imza atarsa  Galatasaray da ‘yetiştirme bedeli' olarak ekstra 750 bin euro alacak.

FutbolArena - Milan, Bayern Münih ve West Ham United Kulübünün 19 yaşındaki genç stopere talip olması Galatasaray'ın 6 ay içinde Ozan Kabak'tan bir kez daha gelir elde etmesini gündeme getirdi ancak bu noktada önemli bir detay var.
 

Ozan Kabak'ın transferinde yetiştirme bedeli maddesi var mı?


3 kulüp de Ozan'ın, 15 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödemeyi kabul ederken, Galatasaray'ın gelir elde edip edemeyeceğini ise genç oyuncunun seçimi netleştirecek. Ozan Kabak, Milan ya da West Ham United'a imza atarsa  Galatasaray da ‘yetiştirme bedeli' olarak ekstra 750 bin euro alacak. Ancak Ozan, Bayern Münih'e gider yani Almanya'da kalırsa Galatasaray yetiştirme bedeli alamayacak. Çünkü Galatasaray'ın gelir elde etmesi için Ozan'ın uluslararası bir transfere imza atması gerekiyor. 

HER TRANSFERDE GALATASARAY KAZANACAK
30 Haziran'da verecek olan Ozan Kabak'ın seçimi Galatasaray'ın da ekstra 750 bin euro kazanımını belirleyecek. Ayrıca statü gereği Ozan Kabak, kariyerinden bundan sonra bonservis ile yapacağı her transferde Galatasaray'a kazandıracak. 23 yaşına kadar forma giydiği kulüplere yüzde 5 yetiştirme bedeli ödenecek. 23 yaşından sonra ise bu bedel her yıl yüzde 0.5 oranında azalacak.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"