comScore

Galatasaray Galatasaray

Transfer Haberleri: Fatih Altaylı: 'Transfer döneminden ses seda mı bekliyordunuz?'

17 Temmuz 2018, Salı 11:50
Transfer Haberleri: Fatih Altaylı: 'Transfer döneminden ses seda mı bekliyordunuz?'

Gazeteci Fatih Altaylı, transfer döneminin 3 büyükler açısından beklenildiği şekilde geçtiğini belirterek kulüplerin borç batağında olduğuna vurguladı. Fatih Altaylı'nın Habertürk'teki röportajı haberimizde.

FutbolArena - Gazeteci Fatih Altaylı, transfer döneminde kulüplerin sakin bir süreç geçirmesiyle ilgili konuştu. Fatih Ataylı kulüplerin borç batağında olduğunu beliterek önemli noktalara değindi.

Fatih Altaylı, tüm kulüplerin UEFA kıskacında olduğunu belirterek gelecek sezonun farklı şekilde ilerleyebileceğini belirtti.
"KULÜPLER BATIK, UEFA KISKACINDA"

Transfer dönemi berbat geçiyor. Hiç kimseden ses seda yok. Bir iki transfer yapılıyor ama yetersiz gözüküyor. Bu UEFA baskısının elbette faydası var ama sanki kulüpler daha geriye gidiyor. Sizin görüşünüz nedir?

Ses seda mı bekliyordunuz! Kulüpler batık, bu yüzden UEFA kıskacındalar. Tabii ki, para falan harcayamazlar. Galatasaray'ın 300 milyon dolar civarı borcu var. Fenerbahçe'nin borcu bunun iki misli. Beşiktaş keza aynı durumda ve bu yıl Şampiyonlar Ligi geliri de olmayacağı için çok zorlanacak. Trabzon zaten bitmiş. Küme düşmeleri muhtemel. Elbette ki, geriye gidecekler bir süre. Ama kafayı kullanan buradan avantajlı çıkar. Şimdilik şartlar eşit ve ligi etkilemez bu durum. Benzer koşullarda mücadele edecekler. Kafayı kullanıp iyi oyuncu takip eden, gençlere yönelen, altyapıdan oyuncu çıkarmaya odaklanan, amatör branşlara para aktarmayı bırakan öne geçecek birkaç yıl içinde. Artık yönetimlerin basiretsizlik ve bilgisizliklerini kulübün parasını har vurup harman savurarak örtme dönemi kapanıyor. İyi yöneten kazanacak.

Fenerbahçe genç oyunculara yöneldi. Nasıl yorumlayacaksınız?

- Çok doğru bir şey yapıyorlar. Hepsi aynı şeyi yapmak zorunda kalacak ki, zaten başladılar da.

"EN ŞANSLI KULÜP GALATASARAY"

Kulüplerin sıkıntılı ekonomik durumu bu sezonu olumsuz etkiler mi?

İçeriyi etkilemez. Ligde şartlar eşit. Hepsi kemer sıkıyor. Dediğim gibi aklını kullanan öne geçer. Galatasaray en şanslı olan. Çünkü hem şampiyon bir kadro hem Terim var. Fenerbahçe'de Cocu şimdilik muamma. Türkiye'de çok başarılı olmuş bir Hollandalı ben hatırlamıyorum. Felsefeleri Türkiye ile uyuşmuyor. Rijkaard, Barcelona'dan Avrupa şampiyonu hoca olarak geldi, sezonu tamamlayamadı. Yine de belli olmaz tabii. Zaman verilirse başarılı olma ihtimali yükselir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"