comScore

Galatasaray Galatasaray

Transfer Haberi: Yasin Öztekin, Göztepe'ye transfer oluyor

09 Mayıs 2018, Çarşamba 09:43
Transfer Haberi: Yasin Öztekin, Göztepe'ye transfer oluyor

Yaşadığı formsuzluk nedeni ile yedek kulübesine çekilen Yasin Öztekin, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'ye transfer olacağı öne sürüldü.

FutbolArena - Galatasaray'da bu sezon geçtiğimiz yıllara oranla daha az forma şansı bulan, Garry Rodrigues ve Sofiane Feghouli'nin arkasında yedek bekleyen Yasin Öztekin'in gelecek sezon Göztepe'ye transfer olacağı öne sürüldü.


Yasin Öztekin, Göztepe'ye mi transfer oluyor?


Yaşadığı formsuzluk nedeni ile yedek kulübesine çekilen Yasin Öztekin, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin yolunda. Fanatik Gazetesi'nin haberine göre, Spor Toto Süper Lig'de sezonun sonuna geldikçe, transfer haberleri de ortaya çıkmaya başladı. Bu sezon Galatasaray'da istediği şansı yakalayamayan Yasin Öztekin'in, Göztepe ile görüşmeler gerçekleştirdiği iddia edildi.

Sezon sonunda sarı kırmızılı takımla olan sözleşmesi sona erecek olan 31 yaşındaki futbolcunun, önümüzdeki sezon İzmir ekibinin formasını giyeceği ifade edildi. Tecrübeli futbolcunun menajerinin, Göztepeli yöneticilerle masaya oturduğu gelen bilgiler arasında.
FutbolArena geçtiğimiz günlerde Yasin Öztekin ile Galatasaray'ın sözleşme yenilemeyeceğini okuyuyucularına duyurmuştu. Haberimizi okumak için TIKLAYIN
 

Yasin Öztekin Galatasaray'da ne kadar para kazanıyor?


2014-2015 sezonu başında Yasin Öztekin ile sözleşme imzalayan Galatasaray, o dönem sözleşmeye bir madde koydurmuş ve 2014 yılındaki kuru sabit tutmayı Yasin'e kabul ettirmişti. Galatasaray kulübünün Yasin Öztekin'e koydurduğu maddede "Futbolcuya yapılacak ödemeler, sözleşmenin imza tarihinde geçerli olan TCMB Euro Döviz Alış kuru üzerinden Türk Lirası'na çevrilerek, tüm sözleşme boyunca Türk Lirası olarak ödenecektir." ibaresi yer alıyordu.

Galatasaray bu ibare sayesinde Yasin'a bugünün Euro kuru üzerinden değil 2014 yılının Euro kuru üzerinden ödeme yapıyor. Yani bugün yaklaşık 5.1 olan Euro kuru, 2014'te yaklaşık 2.9 euro olduğu için Galatasaray, Yasin'e neredeyse yarı yarıya az maaş ödüyor. 

Bu sezon normalde 1 milyon 150 bin euro maaş alan Yasin'in sözleşmesinde bu ibare olmasa toplamda yaklaşık 5 milyon 800 bin TL kazanması gerekiyordu ancak Galatasaray 2014 yılındaki sözleşmesi sayesinde Yasin'e yılda yaklaşık olarak 3 milyon 335 bin TL ödüyor. Yani Galatasaray, sadece Yasin özelinde ve sadece dövizi sabitlediği için bile yaklaşık 2.5 milyon TL civarında bir kar elde edebildi. Ancak kulüpler için çok faydalı olan bu mantıklı hamle 3 büyüklerde sadece Yasin Öztekin için geçerli oldu. 

Geri kalan tüm futbolcuların döviz arttıkça maaşı yükselirken Yasin görünürde 1.150 milyon euro kazanmasına rağmen Galatasaray'ın en az maaş alan futbolcularından biri oldu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"