comScore

Galatasaray Galatasaray

TFF'den Çaykur Rizespor - Galatasaray maçı kararı

16 Mayıs 2019, Perşembe 17:56
TFF'den Çaykur Rizespor - Galatasaray maçı kararı

Çaykur Rizespor yönetiminin Galatasaray maçının tekrarlanması yönündeki itirazını, Türkiye Futbol Federasyonu karara bağladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanan Çaykur Rizespor - Galatasaray maçının yankıları devam ediyor. Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, geçtiğimiz günlerde Galatasaray maçının tekrarı için TFF'ye başvurduklarını açıklamıştı.


Çaykur Rizespor - Galatasaray maçı tekrarlanacak mı?


Galatasaray'ın 3-2 üstünlüğü ile sonuçlanan Çaykur Rizespor - Galatasaray mücadelesinin kural hatası sebebi ile yeniden oynanması için Çaykur Rizespor yönetimi, TFF'ye başvuruda bulunmuştu.

''KABUL GÖRMEDİ''
TFF, Rizespor'un Galatasaray maçının kural hatası nedeniyle tekrarlanması isteğini uygun görmedi. Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile ''TFF'ye yapmış olduğumuz kural hatası nedeniyle Galatasaray maçının tekrarlanması federasyonca uygun görülmemiştir'' dedi.


 

HASAN KARTAL NE DEMİŞTİ?

"Silahım olsa vururdum. Öyle bir şey demedim ama bunlar insanı katil eder. Allah göstermesin adamın yanında silah olsa insan katil olur. Bunlar insanı katil eder." 

"TEPKİM AZDI"

"Benim tepkim az mıydı? Çok muydu? Bence çok azdı. O tepki gerçekten azdı. Olacak şey değil. Yorumculara da bakıyorum. %100 haklı olduğumuz konularda olacak şey mi? Bu hakem kararlarında bir takımın 3 puanın alınması. Bunu ben anlamıyorum. Böyle bir şey olamaz. Korkunç bir şekilde tepki göstermek zorundasın. İnsansın ve kendine hakim olamayabiliyorsun."

"BİZİM GALATASARAY İLE PROBLEMİMİZ YOK"

"Bizim Galatasaray ile problemimiz yok. Galatasaray geldi ve oynadı. Galatasaray büyük bir camia. Onlara saygı duyuyoruz. Bunlara ihtiyacı yok. Galatasaraylılara karşı herhangi bir hareket olmadı. Olmasına da müsade etmeyiz." 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)