comScore

Galatasaray Galatasaray

TFF'den Ahmet Nur Çebi'nin transfer yasağı sözleri üzerine açıklama

07 Aralık 2019, Cumartesi 20:13
TFF'den Ahmet Nur Çebi'nin transfer yasağı sözleri üzerine açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin sözleri üzerine yazılı bir açıklamada bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin "TFF'nin transfer için bize şu anda izin vermediğini açıklayan ben olayım. Lisans Kurulu, bu bütçeyle transfer yapamazsınız diyor. Bu sınırlamayla karşı karşıyayız." açıklamaları üzerine Türkiye Futbol Federasyonu yazılı bir açıklamada bulundu. 

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı
"Kulüp Lisans Kurulu ile bazı kulüplerimizin görüşmeleri devam etmekte olup, Finansal Fair Play uygulamaları ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'nun henüz herhangi bir açıklaması ve Kulüp Lisans Kurulu'nun herhangi bir kararı bulunmamaktadır. Söz konusu çalışmalar tamamlandığında, sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygıyla duyurulur"

AHMET ÇUR ÇEBİ NE SÖYLEMİŞTİ? (Hayatta Beşiktaş Radyosu)

"İki transfer yapmayı düşünüyoruz. Bir santrfor, orta sahada 6-8 numara olabilir. İhtiyacımız var. TFF'nin transfer için bize şu anda izin vermediğini açıklayan ben olayım. Lisans Kurulu, bu bütçeyle transfer yapamazsınız diyor. Bu sınırlamayla karşı karşıyayız. Geçen yaz yapmamız gereken 16 milyon euroluk transnfer nedeniyle limiti aşmışız. Sattıktan sonra transfer yapabiliriz. Fakat şu anda bizim satışa çıkardığımız veya talep gelen oyuncu yok. Lisans kuruluyla biraz itişip kakışacağız gibi görülüyor. O yolu aşmamız gerekiyor. Aşarsak da 2 transfer yapmak istiyoruz. Aboubakar, Talisca, Cenk Tosun gündemde yok. Ben de çok isterim ama o defterler kapandı. Biz o maaşları da ödeyemeyiz. Pepe gibi Talisca gibi oyuncuları getirmek başarı değil. Talisca'da da hata yapıldı. Kulübe satın alma opsiyonu koyuyorsunuz ama futbolcuya koymuyorsunuz. Bu hata nasıl yapılmış bilemiyorum. Buna beceriksizlik mi diyelim, iş bilmezlik mi diyelim. Aboubakar da bu şekilde. Toptan anlamayan, yabancı dili olmayan, tüccarlığı olmayan, hukuk bilgisi olmayan  bir arkadaşın neden transfer komitesi başkanı yapıldığını anlamıyorum."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)