comScore

Galatasaray Galatasaray

TFF - Terim davasında çok kritik hamle!

07 Mart 2018, Çarşamba 16:54
TFF - Terim davasında çok kritik hamle!

Galatasaray Teknik Direktörlü Fatih Terim ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında açılan tazminat davası devam ediyor.

FutbolArena - Fatih Terim'in TFF'ye açtığı 13 milyonluk davanın ilk duruşması yapıldı. Duruşmaya avukatlar arasındaki diyalog damga vururken, TFF'nin davada avukatlığını yapan isimse oldukça dikkat çekti. Daha önce TFF Yönetimi tarafından görevinde son verilen Eski PFDK Başkanı.

Eski TFF Yöneticisi Yaşar Aşçıoğlu, Kasım 2017'de FutbolArena'ya verdiği röportajda bugün Terim davasında TFF Avukatı olan Hüseyin Karamehmetoğlu'nun, Fenerbahçe'ye az ceza verdi diye TFF Yönetimi, PFDK Başkanlığı görevinden alındığını açıklamıştı.
Fatih Terim'in TFF tarafından görevine son verilmesinin ardından, Terim tazminat hakları gereği konuyu mahkemeye taşınmıştı.

İstanbul 17. İş Mahkemesi'nde devam eden duruşmaya tarafların avukatları arasındaki savunma gündeme damga vurdu.

Habertürk Haber Merkezi'nden Veli Sarıboğa'nın haberine göre; Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF)'nın avukat Hüseyin Karamehmetoğlu, “Türkiye nüfusunun 50 milyonu, bu paranın Terim'e ödenmemesi gerektiğini düşünüyor” dedi.
Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir ise “Bu doğru değil. Bu şekilde hakim baskı altına alınmaya çalışılıyor. Türkiye'de 80 milyon da verdiği yanlış kararlar nedeniyle TFF yönetiminin istifasını istiyor” diye yanıt verdi.

GÖREVİNE SON VERİLEN PFDK BAŞKANI TERİM DAVASINDA TFF AVUKATI OLDU

TFF'nin en ktirik davaları arasında olan Terim davasında en dikkat çekici noktalardan biri, TFF'nin Avukatı oldu.
Fatih Terim'e karşı TFF'yi savunan isim Avukat Hüseyin Karamehmetoğlu.

Hüseyin Karamehmetoğlu aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu'nun Eski PFDK başkanı. Hüseyin Karamehmetoğlu'nun işine son verense TFF olmuştu. Ve TFF Yönetimi, görevden aldığı Hüseyin Karamehmetoğlu'nu Terim davasında federasyonun avukatı olarak yetkilendirdi.

“FENERBAHÇE'YE AZ CEZA VERDİ DİYE GÖREVİNDEN ALINDI”

Bugün TFF'nin avukatı olan Hüseyin Karamehmetoğlu ile ilgili bir başka önemli detaysa TFF ile Hüseyin Karamehmetoğlu arasında yaşanan olay.

Bu olayı ilk kez anlatansa TFF'deki görevinden ayırlan Yaşar Aşçıoğlu olmuştu. Aşçıoğlu, 4 Kasım 2017'de FutbolArena.com'a verdiği röportajda Hüseyin Karamehmetoğlu'nun, Fenerbahçe'ye az ceza verdi diye TFF Yönetimi, PFDK Başkanlığı görevinden alındığını açıklamıştı.

AŞÇIOĞLU NE DEMİŞTİ?

“Bakın Hüseyin diye bir arkadaşımız vardı PFDK'nın başında. Hüseyin Karamahmutoğlu… Dediler ki ‘İstifa etti'  etmedi… PFDK Başkanı Hüseyin kardeşim istifa etmedi ama o dilekçe ellerindeydi ve yürürlüğe koydular.'

Neden?

''Çünkü talimatı yerine getirmedi. Şu cezayı vereceksin dediler. Vermedi ve vermeyince de istifasını yürürlüğe koydular. Zannediyorum Fenerbahçe'ye verilecek bir ceza vardı. Fazla verilmesini istediler. Vermeyince istifası devreye kondu.''

AŞÇIOĞLU: TERİM HAKLI, DEMİRÖREN PARAYI CEBİNDEN ÖDEMELİ

Bu arada devam eden TFF - Terim tazminat davası hakkında Yaşar Aşçıoğlu, Terim bu davada haklı olan taraf. Yıldırım Demirören parayı kendi cebinden ödemeli dedi.

Aşçıoğlu, FutbolArena'ya yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

“Yazık hem de çok yazık. Görüyorum ve üzülüyorum Türk futbolunu kimler yönetiyor.Adaletsizlik yapmayı kendine düstur etmiş bir anlayışlaTürk futbolu yönetilemez Her konuda her kararda hukuksuz ve adaletsiz davranan TFF bu konuda da kesinlikle haksızlık yapıyor. Fatih hoca, olay sonrası kuruma zarar gelmesin diye istifa etti. Yani gereğini yaptı.Tazminat yok iş akdi fesh edilirdi. Her zaman olduğu gibi yine yanlış bir karar ile ‘Hocam senle yapacak çok işimiz var'diyerek yola devam diyen  Demirören. Sonra görevden alan TFF yani Yıldırım Demirören. Bu tazminat derhal ödenmeli. Ancak burada parayı TFF değil Yıldırım Demirören cebinden ödemelidir. Gerekçem ise kendi söylemi: Yöneticiler kurumları zarara uğratırsa cebinden ödemeli demişti. Buyursun ödesin!”

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.