comScore

Galatasaray Galatasaray

TFF ile Fatih Terim arasındaki tazminat davasında karar çıktı

12 Nisan 2019, Cuma 18:43
TFF ile Fatih Terim arasındaki tazminat davasında karar çıktı

Yargıtay, Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e 5 milyon 180 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

FutbolArena - Yargıtay, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Fatih Terim arasında sözleşme feshi davasında İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin belirlediği 5 milyon 180 bin TL'lik tazminat kararını onadı.


Fatih Terim'in tazminatı ne kadar? 


Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında oluşan dava, Fatih Terim'in lehine sonuçlandı. 2017 yılında İzmir'de yaşanan bir olay sonrasında sözleşmesi feshedilen Fatih Terim, TFF'ye dava açmıştı. İstanbul İdari Mahkemesi tarafından açıklanan kararda Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fatih Terim'e 5 milyon TL civarında bir razminat ödemesine hükmetmişti.

TFF bu kaarara itiraz ederek davayı adliye mahkemesine taşımış ve 31. Hukuk Dairesi de Fatih Terim'in 12 milyon TL civarındaki tazminatına %60 indirim yaparak 5 milyon TL'ye indirmişti. Bugün yapılan görüşme sonrasında Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fatih Terim'e 5 milyon  180 bin TL tutarında ödeme yapma kararını onadı.
ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA BAĞIŞLADI

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, milli takımda görevine son verilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu'ndan aldığı tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladı. Konuyla ilgili olarak Fatih Terim'in avukatı Rezan Epözdemir Oda TV'ye konuştu ve Fatih Terim'in yargılma sürecinde kendilerine tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlama yönünde talimat verdiğini, bundan sonraki hukuki mücadelelerinin tazminatın Çocuk Esirgeme Kurumu'na gitmesi için yapılacağını söyledi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)