comScore

Galatasaray Galatasaray

TFF Eski Yöneticisi Yaşar Aşçıoğlu: 'PFDK talimatla karar veriyor'

02 Kasım 2017, Perşembe 19:15
TFF Eski Yöneticisi Yaşar Aşçıoğlu: 'PFDK talimatla karar veriyor'

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Yöneticisi Yaşar Aşçıoğlu, Yıldırım Demirören ve PFDK hakkında FutbolArena'ya gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Özel - Beşiktaşlı Caner Erkin'e verilen 6 maçlık cezaya Beşiktaş yönetimi ve taraftarı büyük tepki gösterirken, Süper Lig'de geçtiğimiz hafta oynanan Trabzonspor - Galatasaray maçında kırmızı kart gören Feghouli'ye 3 maç ceza verilmesine bu kez sarı kırmızılı kulüp isyan etti. PFDK'nın son aylardaki kararları kamuoyunda bir hayli tartışılırken, Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticisi Yaşar Aşçıoğlu, bu konu ve Yıldırım Demirören hakkında FutbolArena'ya oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. 


PFDK Kararları son dakika haberleri


Türkiye'de son dönemde kamuoyunda en fazla tartışılan kurumların başında gelen Profesyonel Disiplin Kurulu'nun verdiği kararlar hakkında Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticisi Yaşar Aşçıoğlu, FutbolArena'ya gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

YAŞAR AŞÇIOĞLU: "PFDK TALİMATLA KARAR VERİYOR"
Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticisi Yaşar Aşçıoğlu, FutbolArena'ya yaptığı özel açıklamada PFDK ve Disiplin Kurulları'nın talimatla ceza verdiği, Yıldırım Demirören'in istifalarını istediği hukukçular tarafından oluşturulan kurullar olduğunu söyledi. 

Yaşar Aşçıoğlu yaptığı açıklamada, "TFF'de adaletten söz edebilmek mümkün değil. Neden? Yıldırım Demirören, şirketindeki avukatlardan oluşturduğu bir kurul var. Bunun altını çizerek söylüyorum önceden istifalarını aldığı hukukçulardan oluşturduğu hukuk kurulu var. Talimatla ceza verdiriyor." dedi."İTİRAF EDİYORUM"

Aşçıoğlu sözlerinin devamında ise, "Türkiye Futbol Federasyonu'nda PFDK denen unsur -ki, bunu itiraf ediyorum. Hepsi talimatla ceza veriyor. Talimatnameyle değil, talimatla ceza veriyor. Diyor ki, ona şu kadar ceza var ve o ceza çıkyıor. Şu anda TFF Disiplin Kurulu şu anda yürüyor. Ben geldiğimde öyleydi. Ben ayrılırken de öyleydi. Ben gelmeden önce de öyleydi." diye konuştu. 

Yaşar Aşçıoğlu'nun yine gündemle alakalı birbirinden önemli açıklamaları FutbolArena'da olacak!

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Türkiye Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!