comScore

Galatasaray Galatasaray

TFF başkanlığına kimler aday olacak? İlk isimler...

04 Nisan 2022, Pazartesi 18:10
TFF başkanlığına kimler aday olacak? İlk isimler...

Gazeteci Atilla Türker, TFF başkanlığı için Servet Yardımcı ve Göksel Gümüşdağ'ın aday olacağını ifade etti.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu'nda gerçekleşen yönetim kurulu toplantısının ardından Nihat Özdemir'in istifa ettiği açıklandı. Gazeteci Atilla Türker, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada TFF başkan adaylığı için adı geçen ilk isimlerin Servet Yardımcı ve Göksel Gümüşdağ olduğunu söyledi.

"İSTİFA ETMESEYDİ KURULLARIN İSTİFASI İSTENECEKTİ"
"Türk futbolu resmen duvara tosladı. Nihat Özdemir de istifa etti. Maalesef son derece başarısız oldu. Açık söylemek gerekirse göreve gelmesi de yanlıştı. Kendisini bu işe veremedi. İyi bir ekip oluşturamadı. Türk futbolu resmen duvara tosladı. Bundan sonra ne olacak? Servet Yardımcı, başkan vekili olarak göreve devam ediyor. 3 ay içinde seçim olacaktır. Peki kimler aday olacak? Benim aldığım duyumu söylüyorum. Servet Yardımcı ve Göksel Gümüşdağ aday olacak. Bunların dışında Fatih Saraç adı dolaşıyor. Ahmet Nur Çebi'nin adı ön plana çıkıyor. Çok büyük ihtimalle, eğer son anda vazgeçmezlerse Servet Yardımcı ve Göksel Gümüşdağ başkanlık için kolları sıvayacaklar. Nihat Özdemir istifa etmemiş olsaydı kurulların istifası istenecekti. Tahkim, PFDK ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu... 3 aylık bir süreç var. İstifaları istense bile istifa ederler mi, göreceğiz.

"TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK KRİZLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYORUZ"

"Federasyon bölündü, hakemler bölündü, milli takım duvara tosladı, kulüpler mali problemler içinde, yabancı sayısı falan derken Türk futbolunun en büyük krizlerinden birini yaşıyoruz. Yeni yönetim bu işi çözümleyebilir mi? Türk futbolunda hemen hemen herkes birbiriyle kavgalı. Ortada hakem diye bir şey kalmadı. Tahkimin af kapsamına soktuğu hakemler büyük ihtimalle maç alamayacaklar. Büyük kulüpler de kendi aralarında bölündüler. Gelecekte küme düşme kalksın görüşleri ortaya atılabilir. Yayın ihalesinin ne olacağı pek belli değil. Dileriz yeni federasyon başkanı ve arkadaşları bu krizden Türk futbolunu kurtarır."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!