comScore

Galatasaray Galatasaray

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Burak Elmas'a yanıt

07 Aralık 2021, Salı 16:21
TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Burak Elmas'a yanıt

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın iddialarına yanıt verdi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Burak Elmas, geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında TFF içerisinde farklı grupların yer aldığını ve bu grupların Nihat Özdemir'in başkanlığını hedef aldıklarını öne sürmüştü. TFF Başkanı Nihat Özdemir konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

"SAYIN BURAK ELMAS İDDİALARINI AÇIKLAMALI"
"Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Burak Elmas'ın çeşitli kerelerde, şahsım, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve Federasyonumuzla ilgili bazı haksız söylemlerde bulunması, kabul edilmesi imkânsız olan bu iddiaların kamuoyunda yer alması nedeniyle bir açıklama yapmam zaruri hale gelmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu, 98 yıllık köklü bir tarihe sahip millî bir kurumdur. TFF Yönetim Kurulu'nun üyeleri; değerli, saygın ve önemli insanlardır. Federasyonumuz için yapılan gruplaşma, birbirinin altını oyma gibi yakışıksız iddiaları kabul etmemiz mümkün değildir. Ben ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım seçildiğimiz günden itibaren; beraberlik, uyum ve dayanışma içerisinde çalışmaktayız. Sayın Elmas iddialarını, dayanakları ile birlikte isim isim kamuoyuna açıklamalıdır. 

Ayrıca; Federasyonumuz, yoğun bir şekilde Kulüpler Birliği Vakfı ile birlikte Türk Futbol Hakemlik Sistemi, Yayın İhalesi, TBMM nezdinde devam eden Yeni Spor Kulüpleri Yasası, Korsan Yayınların Engellenmesi gibi birçok ortak çalışmayı dayanışma içerisinde yürütmektedir.

Türk futbolunun bu tür ivedilikle çözüm bekleyen konuları varken, hiç kimsenin polemik üretme, manipülasyon yapma hakkı yoktur. 

Sayın Başkanlarımızdan, yöneticilerimizden beklentim bu sorumlulukla ve sağduyuyla hareket etmeleridir.

Bu vesileyle; Avrupa kupalarında mücadele edecek bütün takımlarımıza başarılar diler, ülke puanına katkıda bulunmalarını temenni ederim.  

Kamuoyuna saygılarımla."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!