comScore

Galatasaray Galatasaray

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi oldu

16 Haziran 2022, Perşembe 10:55
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi oldu

TFF, olağanüstü seçimli mali ve idari genel kurulu gerçekleştirildi.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü gereğince, 01.06.2021-31.05.2022 dönemi ile ilgili olarak Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu, Ankara'da bugün toplandı. 

JW Marriott Oteli'nde saat 10.00'da başlayan TFF Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu'na TFF Başkanı Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu üyeleri ile delegeler katılıyor. 
Toplantıda, Olağan Seçimli Genel Kurul'a kadar görev yapmak üzere TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçimi ile birlikte Olağan Mali Genel Kurul gerçekleştirilecek.

DİVAN BAŞKANI MURAT SANCAK

TFF Genel Kurul Divan Başkanlığı için Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak göreve seçildi. Sancak'ın yardımcılıklarını Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin üstlendi.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ TEK ADAY

TFF Başkanlık seçimlerinde yeterli delege imzası toplayan Mehmet Büyükekşi, tek aday olarak seçime girecek. TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi'nin yönetim kurulu listesi.

Alkın Kalkavan  
Murat Aksu 
Hamit Altıntop
Yusuf Günay
Ali Düşmez
Talat Papatya
Volkan Can
İbrahim Burkay
Nüket Ezberci
İdil Sürer
Müslüm Özmen
Yalçın Orhan

TFF'de yıllardır görev alan Servet Yardımcı, Mehmet Baykan ve Kadir Kardaş yeni yönetimde yer almıyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç genel kurula katılmadı.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: "NİYETİMİZ HALİS"

"THY'de 15 yıl yönetim kurulunda görev yaptım. Bu dönemde Manchester City ve Barcelona gibi kulüplere sponsor olduk. Yol arkadaşım, rahmetli Hasan Doğan'ın bıraktığı mirası sürdüreceğim. Size söz veriyorum, bu mirası en iyi şekilde temsil edeceğim. Futbolumuzu daha iyiye taşıyacağız. Bütün takımlar finansal sorunlar içerisinde. Hepimiz ana sorunlarımızın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Çözümleri konusunda farklı görüşlere sahip olabiliriz. Niyetimiz halis. Deplasman yasağının kalkmasını istiyoruz. Seyircilerimizi yeniden stadyumlarda görmek istiyoruz. Rezerv Lig taleplerine katılıyorum. Amacımız 2022/23 sezonunda bunu hayata geçirmek."

TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi, mevcut yayıncı kuruluş beIN Sports ile gelecek sezon için de anlaşma sağlandığını açıkladı.

"TÜM KURULLARIN İSTİFASINI TALEP EDİYORUM

TFF bünyesinde görev yapan tüm kurulların istifasını talep eden Büyükekşi, “Bir aydan beri bunu çok iyi bir şekilde gördünüz. Baskılara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Biz doğrusunu yapacağız. Eğer doğru yaparsak çok farklı şeyler olacağını siz de göreceksiniz. Ben hep söyledim. Biz bu yolda birlikte yürümeye kararlıyız. Allah'ın izniyle Türk futbolunu arzulanan ve hak ettiği noktalara hep birlikte getireceğiz. Ben bundan sonraki dönemde de özellikle her zamankinden çok farklı bir yönetim kurulu listesi oluşturdum. Her bölgeye hitap eden, bir yönetim kurulumuz var. Onlarla birlikte inşallah çok güzel işlerin altında imza atacağız. Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde görev yapmakta olan takip, disiplin, temsilciler, etik kurulları gibi tüm kurulların istifasını talep ediyorum. Biz bundan sonra bu yola çıkarken bembeyaz yeni bir sayfa açarak ilerlemek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!