comScore
1 / 30

Tarihe geçen derbi açıklamaları

FutbolArena - Fenerbahçe ile Galatasaray, Süper Lig’in 28. haftasında Kadiköy’de karşı karşıya gelecek. Bu dev mücadele öncesinde derbi tarihine geçen unutulmaz sözler ve açıklamaları sizler için derledik. 

2 / 30

Tarihe geçen derbi açıklamaları

<h2>Tarihe geçen derbi açıklamaları</h2>
Serhat Akın: "Taraftar 5 istedi 6 oldu. 10 istediler zaman yetmedi" (6-0’lık maç sonrası)
3 / 30
Hasan Şaş: "Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenmek için her şeyi yaptık. Mondragon bir sürü mum yaktı; yine olmadı. Bülent Tulun’a ’Abi; bu, soyunma odasını yakacak ama yine yeniliyoruz’ demiştim."
4 / 30
Semih Yuvakuran: "Galatasaray takımı oradaki atmosferi kaldıramıyor. Oynadığım dönemlere bakıyorum. Fenerbahçe sahaya çıktığında G.Saraylıların suratları bembeyaz oluyordu"
5 / 30
Hasan Şaş: "Galatasaray’da çalışırken, Stoch en çok çekindiğimiz oyunculardan biriydi. Çünkü çok hareketli. Marc Overmars kadar olmasa da o yetenek var"
6 / 30
Tarık Hodzic: "Maçtan bir gün önce stada gittim. Yanımda menajerim vardı. ’Bugün kimin maçı var’ diye sordum. Bana, ’Onlar sizin yarınki maçınızı bekliyor’ dedi. Stadyum bir gün öncesinde dolmuştu."
7 / 30
Ömer Çavuşoğlu: "Galatasaray maçları 3 neticelidir: 2-0, 4-0, 6-0"
8 / 30
Ergün Penbe: "Hatırlıyorum Hasan Şaş Kadıköy’de ilk derbisine çıkarken çok gergindi ve hatta istifra etmişti"
9 / 30
Mesut Bakkal: (Derbi için ne diyorsunuz sorusuna) "Maç iptal olur"
10 / 30
Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen (2012) : 10 yıldır Kadıköy’de maç kazanamayan Galatasaray bizi bu defa da mağlup edemezse herhalde galip gelmek için 10 yıl daha bekler...
11 / 30
Metin Oktay: "Yıllardır Galatasaray’da oynuyorum ama Fenerbahçe sempatizanıyım. Özel bir maçta F.Bahçe forması ile sahaya çıkmak ve oynamak istiyorum." (Kaynak: Rıdvan Özdin)
12 / 30
Hakan Ünsal: "Yıllardır Fenerbahçe karşısında alınan mağlubiyetler nasıl bir psikoloji oluşturduysa G.Saraylılarda; kazandıklarına ve oynadıkları futbola inanmakta güçlük çekiyorlardı. Aldıkları galibiyette bile bir eziklik psikolojisi oluşmuştu adeta"
13 / 30
Abdurrahim Albayrak: "Fener’i yenip şampiyon olun size açık çek..."
14 / 30
Emre Belözoğlu: "Bittik biz beyler"
15 / 30
Ergün Penbe: 17 yıldır galibiyet olmaması hem Galatasaray camiası hem de Türk futbolu için ayıp. Galatasaray bu kez Kadıköy’e lider olarak gidecek. Fenerbahçe’nin gol atamadığı her dakika Galatasaray’ın lehine. Tahminim beraberlik... Fenerbahçe’ye gol atmayanı gerçek Galatasaraylı saymıyorlar. Ben TSYD Kupası’nda gerçek Galatasaraylı olmuştum. O duygu bambaşka."
16 / 30
Arena’da Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup olan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim: 3 puanı aldılar. Kendi oyuncularımı da kutluyorum, hiçbir zaman beraberlik düşünmeyip, oyunun her türlü altından kalkmaya çalıştılar, olağanüstü de oynadılar. Tek eksikleri çok yakın mesafeden topu içeri atamamaktı. Kaybettik diye böyle oynayan bir takıma kalkıp bir şey diyecek halim yok açıkçası. Son yıllardaki en tek taraflı derbi oldu herhalde, ikinci yarı için söylüyorum özellikle. O yüzden onlara da kızamıyorum, kime kızacağım kendime kızayım bari"
17 / 30
Abdurrahim Albayrak: "Keşke Play-off olmasaydı. Play-off olmasaydı biz şimdi şampiyonluk kutlamalarına katılıyorduk. Tekrar şimdi en yakın rakibimizden 9 puan ve 22’şer puan önde olduğumuz rakiplerimizle maç yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl olmaz. Onun için dua ediyorum"
18 / 30
Aziz Yıldırım: "Psikolojik üstünlüğün Galatasaray’a geçmesi için bizi 6-0 yenmesi lazım. Eğer bizi 6-0 yenemezlerse o psikolojik üstünlük her zaman Fenerbahçe’nindir"
19 / 30
Ahmet Çakar: "Bu gece Galatasaray’ın bittiği gecedir. Galatasaray artık ananızın ligine hoş geldiniz. 10 kişi kalan rakibe karşı Mancini oyuncusuna ’yerde yat vakit geçir’ diyorsa bu ülkenin en büyüğü Fenerbahçe’dir."
20 / 30
Mondragon: "Şampiyon oluyoruz, Şampiyonlar Ligi kazanıyoruz, Kupada yeniyoruz ama onların sahasında hiç yenemiyoruz. Beraberlik bile yok. Her zaman mağlup, mağlup, mağlup. Birisi bana ’Şampiyon olmayacaksın ama Kadıköy’de Fenerbahçe’yi yeneceksin’ dese, ’tamam’ derim"
21 / 30
Rüştü Reçber: "Toplumlar bayramları nasıl karşılarsa, camia olarak biz de Galatasaray maçlarını bayram ilan ederiz."
22 / 30
Galatasaraylı eski yönetici Fatih Gökşen: Biz 2007’de Alex ile Galatasaray’a gelmesi konusunda anlaştık..."
23 / 30
Ali Şen: ’10 yıldır Kadıköy’de maç kazanamayan G.Saray bu akşam galip gelemezse bu hasret 10 yıl daha sürer.’

.
24 / 30
Fatih Terim: ’Kime kızacağım kendime kızayım bari’. (TT Stadı’da 2-1’lik Fenerbahçe mağlubiyeti sonrası.)

.
25 / 30
Abdurrahim Albayrak: ’Keşke play-off olmasaydı. 9 ve 22’şer puan önde olduğumuz rakiplerimizle maç yapıyoruz. Seneye inşallah olmaz.’

.
26 / 30
Mehmet Topuz: ’Ne mi yapıyoruz. Eğleniyoruz.’

.
27 / 30
Ergün Penbe: ’Hatırlıyorum Hasan Şaş, Kadıköy’de ilk derbisine çıkarken çok gergindi, hatta istifra etmişti.’

.
28 / 30
Ahmet Çakar: ’Mancini 10 kişi kalan rakibine karşı oyuncularına ’yerde yat’ diyorsa bu ülkenin en büyüğü Fenerbahçe’dir’

.
29 / 30
Hasan Şaş: ’Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenmek için her şeyi yaptık. Mondragon, bir sürü mum yaktı; yine olmadı. Bülent Tulun’a; Abi bu soyunma odasını yakacak ama yine yeniliyoruz’ demiştim.

.
30 / 30
Mondragon: ’Birisi bana ’şampiyon olmayacaksın ama F.Bahçe’yi deplasmanda yeneceksin’ dese ’tamam’ derim’

Kaynak: Fotomaç