comScore

Galatasaray Galatasaray

Tarak kemiği kırığı ne zaman iyileşir? Ayak tarak kemiği kırığı tedavisi kaç hafta sürer? (Emre Akbaba ayak tarak kemiği kırığı ve ezilmesi)

29 Eylül 2018, Cumartesi 13:49
Tarak kemiği kırığı ne zaman iyileşir? Ayak tarak kemiği kırığı tedavisi kaç hafta sürer? (Emre Akbaba ayak tarak kemiği kırığı ve ezilmesi)

Emre Akbaba'nın tarak kemiğinde kırık tespit edildi. Tarak kemiği kırığı nedir? Tarak kemiği kırığı ne zaman iyileşir? Tarak kemiği tedavisi nasıldır? Tarak kemiği kırığı tedavisi kaç hafta sürer? Tarak kemiği kırığı hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında. 

Tarak kemiği kırığı ne zaman iyileşir? Tarak kemiği kırığı tedavisi ne zaman sürer? Galatasaray'da Emre Akbaba'nın yaşadığı sakatlığın ardından kulüpten yapılan açıklamada Emre Akbaba'nın karşılaşmada aldığı darbe sonrası, bugün yapılan tetkiklerinde sol ayak baş parmak tarak kemiği eklem yüzünde ileri derece ezilme ve avülsiyon tipi eklem içi kırık tespit edildiği açıklandı. 

Bu gelişmenin ardından Galatasaray taraftarları tarak kemiği ezilmesi ve tarak kemiği kırığının ne zaman geçtiğini araştırmaya başladı. Tarak kemiği kırığı tedavisi ne kadar sürer? Tarak kemiği kırığı ne zaman iyileşir? Tarak kemiği kırığıyla ilgili merak ettikleriniz haberimizin devamında. 


Tarak kemiği kırığı tedavisi (Emre Akbaba'nın sakatlığı tarak kemiği kırığı)


Basit, deplase olmayan (kaynamış ) tiplerinde bile 6-8 haftalık bir iyileşme dönemi süreci vardır. Deplase kaynama güçlüğü olan bölge kırıklarında cerrahi yöntem ile tedavi yapılır. Ameliyat sonrasında ilk 4 hafta üstüne yük vermeden ikinci 4. hafta üstüne yük vererek yapılan fizik tedavilerle 8 haftalık bir iyileşme sürecinden geçilecektir. Diğer tarak kemiği kırıklarında ise kırık iyileşme süresi genellikle 6 haftadır. Ayağınızdaki kırık basit bir kırık, yani fissür hattı çatlaklarında daha kısa sürede iyileşme görülür. En önemli konu kırık ile birlikte yumuşak dokulardaki yaralanmanın şiddetidir. Doktor kırığı röntgen ile görüntüledikten sonra uygun tedaviyi belirler. Bazı durumlarda alçıya alınır. Burada önemli olan ayağın üzerine tam yük vermemektir. Bu nedenle koltuk değneği ile tedaviye devam edilir. Sonrasında duruma göre ayak bileği ezersizleri için bir fizik tedavi uzmanına görünmek de yarar vardır. (Acil Servis)
 

Galatasaray Haberleri: Emre Akbaba Erzurumspor maçında nasıl sakatlandı?


Galatasaray'ın yıldız ismi Emre Akbaba, maçın ilk yarısında çektiği bir şutun ardından yerde kaldı. Bu pozisyondan kısa süre sonra orta alanda topla buluşan Emre, bacağındaki ağrıyı hissedince kendisini yere bıraktı. Emre Akbaba 31. dakikada sakatlanıp oyun kenarına gelirken yerine Fernando ısınmaya başladı. Emre'nin tedavisi oyun alanı kenarında yaklaşık 4 dakika sürdü ve Emre Akbaba yeniden oyuna dahil oldu. Emre oyuna sekerek devam ederken 38. dakikada yerini Fernando'ya bıraktı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

EMRE AKBABA YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!