comScore

Galatasaray Galatasaray

Tahkim Kurulu, Fatih Terim'in 2 maçlık cezasını onadı

01 Nisan 2021, Perşembe 18:16
Tahkim Kurulu, Fatih Terim'in 2 maçlık cezasını onadı

TFF Tahkim Kurulu, Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'e verilen 2 maçlık cezayı onadı.

FutbolArena - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'e verdiği 2 maçlık ceza, TFF Tahkim Kurulu tarafından onandı. Fatih Terim, Süper Lig'de Hatayspor ve Fatih Karagümrük maçlarında takımın başında olamayacak.
 

Tahkim Kurulu'nun Fatih Terim açıklaması


Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'nin teknik sorumlusu Fatih Terim ve antrenörü Ümit Davala ile ilgili PFDK'nın 25.03.2021 tarihli E.2020-2021/878 K.2020-2021/1085 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'nin teknik sorumlusu Fatih Terim'in rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri ve FDT'nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesi giriş yasağı ve 13.000,00 TL para cezası cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.
ÜMİT DAVALA'NIN CEZASI DA ONANDI

- Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'nin antrenörü Ümit Davala'nın rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri ve FDT'nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesi giriş yasağı ve 13.000,00 TL para cezası cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"