comScore

Galatasaray Galatasaray

Taffarel FIFA'ya konuştu: 'G Saray'ın UEFA ve Süper Kupa zaferi'

25 Ağustos 2020, Salı 18:45
Taffarel FIFA'ya konuştu: 'G Saray'ın UEFA ve Süper Kupa zaferi'

Claudio Taffarel, UEFA Kupası ve Süper Kupa'da Arsenal ve Real Madrid ile oynanan final maçlarına dair anılarını anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın eski kalecisi Taffarel, UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupa zaferlerini FIFA'nın resmi internet sitesine açıkladı. 

"ARSENAL'E KARŞI KORKUSUZ ÇIKTIK"
UEFA kupası finalinin her anını hatırlıyorum. Harika bir takımımız vardı. Her oyuncu gerçekten çok iyiydi ve çok iyi bir teknik direktörümüz vardı, Fatih Terim. Yabancı oyuncularımız mükemmeldi. Hagi, Popescu, Capone. Arsenal, Avrupa'da çok güçlü bir takımdı ama onların karşısına korkusuz ve özgüvenli çıktık. Eğer korksaydık Bergkamp, Henry, Petir, Vieira, Overmars, Kanu gibi oyunculara karşı koyamazdık. İyi oynadık, iyi savunma yaptık ve maç penaltılara gitti. Tanrıya şükür kazandık. Galatasaray tarihine geçen bir zaferdi. Bunu hak ettik. Galatasaray taraftarlarının gurur duyduğu bir zaferdi. 

"REAL MADRID'DEN DAHA İYİYDİK"

Süper Kupa'da dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan Real Madrid'e karşı çıktık. İşimiz kolay değildi. Ancak sahaya çıkmadan önce, "Hadi çıkıp gücümüzü gösterelim" diyerek birbirimizi motive ettik. Real Madrid'den o gün daha iyiydik. Harika bir bir zafer daha elde ettik. 

"GALATASARAY TARAFTARLARI FANTASTİK"

Galatasaray taraftarları kesinlikle fantastik, harika. Çok büyük fark yarattılar. Onlara ihtiyacımız olduğu her anda bizi motive ettiler. Bizi her yerde evimizde gibi hissettirdiler. UEFA Kupası'ndaki Dortmund deplasmanını asla unutamyacağım. Herkes Dortmund taraftarlarının tutkusu niliyor ama Galatasaray taraftarları o gün daha fazlaydı. İnanılmazdı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"