comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig'in kalan maçları Antalya'da mı oynanacak?

16 Nisan 2020, Perşembe 23:19
Süper Lig'in kalan maçları Antalya'da mı oynanacak?

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay'ın önerisinin ardından Süper Lig'in kalan maçlarının Antalya'da oynanması tartışılmaya başlandı.

FutbolArena - Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in kalan maçları için geçtiğimiz günlerde yaptığı öneride "Benim kendi düşüncem bütün takımların Antalya'ya gelmesi. Hatta 2. Lig takımları bile gelebilir. Bence Antalya bana göre o konuda ideal" açıklamasında bulunmuştu. FutbolArena TV'de konuşan Spor Turizmi İhtisas Başkanı Şamil Yaşacan, Antalya'nın bu öneriye çok uygun durumda olduğuna aktardı.
 

Süper Lig maçları Antalya'da oynanır mı?


FutbolArena TV'de Aydın Cingöz ile Gündem programına bağlanan Spor Turizmi İhtisas Başkanı Şamil Yaşacan, Rıza Çalımbay'ın "Lig maçları Antalya'da oynansın" önerisini değerlendirdi.

"28-30 STADYUMDA GECE MAÇI YAPILABİLİR"
Bölgede sıkı önlemler alındığına dikkat çeken Yaşacan, "Antalya'da 28-30 statta gece maçı yapılabilir. Işıklandırmalar çok güçlü. Antalya bu işi aştı. HD, Uluslararası yayınlar yapılabilir. Antalya bu anlamda gerçekten iyi. Bütün liglere adayız. UEFA Şampiyonlar Ligi'ne bile adayız." diye konuştu.

"ANTALYA, SÜPER LİG ŞARTLARINI ÇOK RAHAT KALDIRIR"

Spor Turizmi İhtisas Başkanı Şamil Yaşacan sözlerinin devamında, "Sadece Belek değil, Antalya genelinde 200 küsür FIFA standartında futbol sahamız var. Bir anda 5-6 ligi burada oynanatacak şartlarımız var. Süper Lig'i çok rahat kaldırabilecek kapasite Antalya'da mevcut ancak karantina tarzında organize edilmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!