comScore

Galatasaray Galatasaray

Süper Lig'in en iyi kafacıları...

18 Temmuz 2017, Salı 19:10
Süper Lig'in en iyi kafacıları...

Süper Lig'de en çok kafa şutu çeken futbolcuları ele aldık...

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geçtiğimiz sezon en çok kafa şutu çeken isimleri ele aldık. Galatasaray'dan Eren Derdiyok ve Osmanlıspor'dan Pierre Webo ve Çaykur Rizespor'dan Leonard Kweuke kafa şutu konusunda fark yaratırken en çok kafa şutunu Hugo Rodallega çekti. 


Süper Lig'de en çok kafa golü atanlar 


Hugo Rodallega 28 kafa şutu ile en çok kafa şutu çekenlerde ilk sırada yer alırken sadece bir kafa golü atabildi. Onu 27 kafa şutu ile Leonard Kweuke izledi ve 5 kafa golü attı. 25 kafa şutu çeken Eren Derdiyok'un da 5 kafa golü var. Cenk Tosun 22 kafa şutunda 4 kafa golü atarken Pierre Webo da 22 kafa şutunda 5 kafa golü attı. 

Süper Lig'de geçen sezon en çok kafa golü atanlar 5'er golle Webo, Eren ve Kweuke olurken, 4'er kafa golü atanlar ise Cenk'ten sonra 16 kafa şutu çeken Adem Büyük, 12 kafa şutu çeken Emmanuel Adebayor ve sadece 7 kafa şutunda 4 gol atan Pablo Batalla'ydı. Batalla inanılmaz bir farkla kafa şutu başına gol oranında uzmanlığını konuşturdu.
KÖTÜ KAFACILAR...

Kafa vuruşunda en başarısız olan forvetler ise 28 kafa vuruşunda bir gol atabilen Rodallega'dan sonra 21 kafa şutunda 1 gol atabilen Mehmet Batdal ve 13 kafa şutunda hiç gol atamayan Fode Koita olarak dikkat çektiler.Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig analiz sayfamızda bulabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"